Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tagasiside peapiiskopi saadetud jõulukaardile

17.01.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Tartu Peetri kooli lipu ees on 4. klassis õppiv Rebekka Luukkala.
Liina Raudvassar

Rebekka Luukkala on üks kristliku kooli ja lasteaia 450õpilasest, kelle kunstitöö peapiiskop Urmas Viilma jõulukaardina eelmisel aastal laiali saadeti.

„Oi, ma olen küll väga-väga rõõmus,“ kinnitab 4. klassi õpilane Rebekka, kui talle suure kommikarbi tänulikult kaardisaajalt edasi annan. Esimene emotsioon on siiski üllatus – miks peaks keegi saatma tänuks maiust.
Eesti Kiriku nõukogu esimees Jüri Ehasalu palus enda poolt magusa tervituse edasi anda neiule, kelle meisterdatud kaardi ta peapiiskop Viilmalt sai. Hr Ehasalu nimetas, et on nõnda talitanud ka eelmistel aastatel, aga siis oli noor autor pärit Tallinnast ning ta sai oma tänu isiklikult väljendada.
Rebekkal ei ole täpselt meeles, mida ta mõtles, kui terve klassiga kunsti- ja käsitööõpetuse õpetaja Airi Gailiti juhendamisel jõuluteemalist pilti tegi. „Et seda soovib peapiiskop ja seda peab ilusti tegema,“ meenub talle.
Rebekka elab Tartu lähistel talus, kus on aus kristlikud väärtused ja põlvkondadeülesed traditsioonid. Rebakka isa on Äksi koguduse õpetaja Esa Pekka Luukkala. Lisaks Rebekkale õpib Peetri koolis Luukkala kuuelapselisest perest veel 2. klassis Susanna, 3. klassis Leevi ja 5. klassis Joel.
Peapiiskopi kantselei andmetel joonistasid nagu eelmistelgi aastatel peapiiskopi jõulukaartide pildid lapsed Kaarli koolist, Tallinna Toomkoolist ja Tartu luterlikust Peetri koolist. Kaarte läks teele 450, igaüks luterlike koolide väikeste kunstnike joonistatud või meisterdatud; mõnest tehti ka elektroonilised kaardid.
Liina Raudvassar

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)