Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

17.05.2019 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

„Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid“ (Ps 98:1). Iisraeli rahva minevikus oli mõnigi vana laul, mida hästi teati – ja lauldi Jumalale kiituseks.
Näiteks Moosese võidulaul pärast Kõrkjamerest läbiminekut ja vaarao valitud sõjavankrite uppumist. „Ma laulan Issandale, sest tema on Ülikõrge, hobused ja ratsanikud heitis ta merre. Mu tugevus ja mu kiituslaul on Issand, tema oli mulle päästeks.“ (2Ms 15:1–2)
Küllap leiame ka eesti rahva ajaloost kirkaid, jumaliku säraga täidetud hetki – otsekui vanu kauneid tänulaule. Olgu selleks kasvõi vennastekoguduse liikumine, kus paljude südamed ärkasid patukahetsusele ja Jumala armule Kristuses. Vennastekoguduse mõju oli sedavõrd ulatuslik, et veel praegugi räägitakse sellest imetlusega.
Nüüd aga küsimus: kas vanade tänulaulude kõrval on meil põhjust laulda Issandale ka mõni uus laul? Laul sellest, kuidas Jumal on aidanud just meid. Mineviku meenutamine on tähtis, ometi ei saa meie usuelu rajaneda üksnes sellel.
Taevariigi kodakondsus tuleb kristlase elus tõeliselt esile siis, kui Jumala päästvad teod haaravad teda siin ja praegu – ning ta laulab Jumalale päris oma laulu, kasvõi kobava ja kogeleva suuga. Taoline laul ei saa jääda märkamatuks!
Marek Roots

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)