Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

20.04.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Iga inimene vajab lootust ja usku. Usk surma järel ees ootavasse taevariiki on andnud paljudele inimestele tuge eluraskustes. Kristlase jaoks ei ole surm kõige lõpp, vaid see on uks, mis viib meid siit maailmast paremasse. Seepärast on loomulik, et inimene igatseb taevariiki, mis ootab kord ees.
Seni aga peame elama selles maailmas. Siiski pole kristlane mitte üksnes selle maailma kodanik, vaid ka taevariigi kodanik. Taevariigi kodanikuks olemine annab nii oma õigused kui ka paneb meie õlule kohustused. Välismaal käies teame, et inimesed otsustavad meie käitumise põhjal sageli Eesti üle. Nii piinlik oli eelmisel nädalavahetusel Riias kohata ebameeldivalt käituvaid purjus eestlasi. Mõtlesin, mida küll teised meist arvavad.
Nii nagu meie oleme alati Eesti esindajad, nõnda on kristlased taevariigi esindajad maailmas. Kristlane esindab jumalalapsi, tema eetilisi valikuid jälgitakse ja sageli otsustatakse nende põhjal terve kiriku üle. Vastutus on suur, sest oleme taevariigi esindajad siin maailmas.
Teisalt on kristlasel peale kohustuste ka erilised õigused: ta võib alati loota Jumala toele ja abile. Selle varal võib minna läbi elu ja Jumala tugi annab jõudu muuta oma elu. Uskliku inimese palve tähendab kõnelust taevariigiga, ta võib alati Jumala poole pöörduda ja abi saada.
Kaido Soom

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)