Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Taevariigi kodanikuna maailmas

29.04.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumalalapsel on selle maailma teedel hea käia, sest ta on taevariigi kodanik ning võib alati oma taevasele Isale loota. Ristimises on meid võetud Jumala laste hulka ning Jumal kannab meie eest taevase Isana hoolt. Jeesus teab inimese eluteed, nii selle rõõme kui muresid, sest ta on siin maailmas elanud ja kogenud ise kõike seda, mida meiegi. Ta tahab meid sellel teel toetada ja aidata. Kogu Issanda maapealne elu näitab seda, kuidas ta aitas inimesi. Haiged said terveks, surnud äratati üles, patused said andeks. Peale selle andis Jeesus oma õpetuste kaudu elumõtte paljudele inimestele. Tänaselgi päeval võime alati tulla palves tema ette ja kõnelda Issandale oma muredest ning tema kuuleb ja aitab. Taevariigi kodanikuna on siin maailmas kergem käia oma teed, sest meil on Jumal, kes aitab.
Kuid see elu siin maailmas on vaid ettevalmistus tulevaseks, mis ootab meid ees taevariigis. Kui selles maailmas peavad ka jumalalapsed kannatama ja raskusi taluma, siis tulevases on vaid jäädav rõõm ja õnn. Pidades seda silmas on meil kergem oma teed käia.
Taevariigi kodaniku ülesanne siin maailmas on kutsuda teisigi usuteele, aidata neid, kes on elus hätta sattunud, kel puudub elu mõte. Nii võime olla taevariigi sõnumikandjad selles maailmas.
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)