Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Taevane mõõdupuu – lootuse riistapuu

23.09.2015 | | Rubriik: Kultuurielu

kaaned-page-001 (1)Evangelist Ilkka Puhakka, kes on paljudele eestlastele tuttav Nõmme Rahu kirikus toimunud ja YouTube’is järelvaadatavast piibliõppesarjast «Tähendus sõnade taga», on kirjutanud ka raamatuid.

Üks neist on tõlgitud nüüd ka eesti keelde ja kannab pealkirja «Taevane mõõdupuu – vaatlusi kirjast efeslastele».
Apostel Pauluse kiri efeslastele on selge ja arusaadav õpetus päästest ja elust kristlasena. Samas ei puudu sellest ka pinged ja vastuolulisus. «Taevane mõõdupuu» on eluline ja näitlik Efesose kirja seletus. Mõisted on muudetud võimalikult lihtsustatuks.
Raamatul on Efesose kirja ülesehitusest lähtuvalt kaks osa. Esimeses osas räägitakse sellest, miks ja kuidas, mille alusel me oleme päästetud.
Evangelist teeb koos apostliga meile puust ja punaseks, kes on koguduse ja kiriku pea, kristliku usu vundament ja nurgakivi ning meie Päästja, elavaks tegija ja kutsumuse andja.
Teises osas räägitakse sellest, millist elu on meid kristlastena kutsutud elama koguduses, perekonnas ja selles maailmas. Kuidas peaks elama kristlane, et olla teistele heaks tunnistuseks meie Issandast.
Raamat sisaldab palju piibliõpetust ning näiteid elust enesest. Tuleb välja, et mõõdupuud, millega me teisi ja ennast mõõdame, on mõnikord, et mitte öelda enamasti, väga erinevad sellest mõõdupuust, millega Jumal meid mõõdab.
Raamatu on tõlkinud Lia Kaljuste ning välja andnud EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus. Seda saab soetada LNÜ kontoris, EELK konsistooriumis, misjonikeskuses ning Tartu Pauluse raamatupoes.
Titta Hämäläinen

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)