Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

«Taevalik armastus» sai nähtavaks Põltsamaa talvepäevadel

11.02.2015 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Põltsamaa talvepäevadest osa võtnud noored esinevad vabalaval.
Madis Kask

Möödunud nädalavahetusel, 6.–8. veebruaril toimusid Põltsamaal rahvusvahelised oikumeenilised kirikunoorte talvepäevad «Taevalik armastus». Kokku oli tulnud üle saja noore Eesti eri paigust, lisaks veel Norrast ja Soomest. Koos veedeti nädalavahetus ühise eesmärgi nimel.

Paljude erinevate koguduste noorte jaoks oli hea murda natukeseks lahti igapäevarutiinist ja sõita Põltsamaale, et veeta üks eriline nädalavahetus traditsiooniliseks saanud üritusel. Lisaks kohtumisele uute ja vanade sõpradega oli oluline, et noored said mõtiskleda taevaliku armastuse üle.
Seda teemat kohtas Emmause missal, jagatud lugudes, ülistuslauludes, hommikumõtisklustes, seminarides, väikerühmades, Taizé palvusel, jumalateenistusel ja ka lihtsalt enda ümber vaadates, kuidas Jumal oma rahva seas tööd teeb.

Muusika ühendab
Talvepäevad algasid reede õhtul EELK Põltsamaa kirikus Emmause missaga, kus muusikalise osaga teenisid kaasa kohaliku koguduse noored. Kui talvepäevad ametlikult avatud said, olid noored juba suurepärases meeleolus ja entusiastlikud kõiges kaasa lööma.
Elevil noortehulk liikus õhtuprogrammile Põltsamaa kultuurimajja, kus esimesena astus lavale Last Weekend, kes oli ühtlasi ka talvepäevade house-bänd. Bändis mängivad kolm Põltsamaa noormeest: Mattias ja Miikael Haamer ning Rando Oja. Kogu nädalavahetuse jooksul tegid nad muusikat, mängides mõnusas rokilikus stiilis ülistuslaule ja ka laule enda repertuaarist.
Pärast Last Weekendi etteastet kogunesid noored taas lava ette, et kaasa elada Eestis üha rohkem tähelepanu pälvivale Daniel Levi bändi suurepärasele kontserdile. «Rõõm oli näha seda energiat laval ja kuidas see ka publikut haaras,» ütles laagris olnud Madis.

Tegevust ja arutlemist
Laupäeval äratati noori, kaua magada armastajaid, mõnusalt vara ja aeti õue värskendavale hommikuvõimlemisele. Pärast hommikusööki, house-bändi ja hommikumõtisklust jaotati laagrilised vanuse järgi seminaridesse, kus erinevaid teemasid harutasid lahti Immanuel Volkonski, Pia Ruot­sala, Toomas Jürgenstein ja Mart Metsala. Teemade üle arutelu jätkasid noored veel ka väikerühmades.
Täiesti uus programmiosa oli videointervjuu linnas, mille käigus noored käisid koos oma väikerühmaga Põltsamaa tänavatel ja küsisid inimestelt Jumala kohta. Hiljem lõigati neist vastustest kokku ühine video, mida kõik osalejad näha said.
Pärast noorte endi töötubades õpitud etteasteid astus laupäeva õhtul lavale veel Tiit Kikas, kes näitas, kuidas ta ühe elektriviiuliga terve mitmehäälse teose lava peal komponeerib. Noored olid tema muusikast väga vaimustatud, kindlasti oli see kontsert, mis jääb veel kauaks meelde.

Kasvamine mitmes mõõtmes
Tartu Pauluse koguduse abiõpetaja Kristjan Luhamets ütles oma jagamise loos talvepäevade kohta väga tabavalt: «Jumala armastus muutub nähtavaks, kogetavaks, käega katsutavaks teie, noorte kaudu.»
Talvepäevade peakorraldaja, EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer võttis nädalavahetuse kokku sõnadega: «Talvepäevad olid heaks kasvamiseks mulle endale ja ka loodetavasti paljudele teistele.» See, mida noored sellel nädalavahetusel tegid ja kogesid, oli tõesti üks suur kasvamine mitmes mõõtmes ning vaadates seda armastust ja valgust, mis noortesse jäi, on suur lootus, et tulevad ka järgmised, 19. talvepäevad.
Hanna Maria Salong

Noorte talvepäevad Põltsamaal
toimusid 18. korda
Osales üle 100 noore
Korraldajad: EELK Põltsamaa koguduse töötegijad ja noored koos EKNK Põltsamaa Jordani koguduse noortega ja Jumala abiga

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)