Esileht » Online » Online artiklid »

Taaskohtumine õpetajaga täitis pühakoja rahvaga

27.10.2009 | | Rubriik: Online artiklid

20 aastat tagasi Kuressaarest lahkunud kirikuõpetaja Joel Luhamets on jätkuvalt nii teada ja tuntud, et tema külaskäik tõi pühapäeval Laurentiuse kirikusse pea 300 inimest.

“Kas te ikka mind mäletate?” küsisid paljud inimesed, kes pärast teenistust endisele Kuressaare õpetajale isiklikult käe pihku tahtsid anda. “Mäletan, mäletan. Miks ma ei mäleta siis,” kõlas nüüdse Tartu Pauluse kiriku õpetaja ja Tartu praosti Joel Luhametsa tavapärane vastus.

Aastatel 1978–1989 Kuressaare ja Kaarma ja aasta ka Ruhnu kirikus õpetajaks olnud Joel Luhamets võttis Saaremaa tee üle aastate jalge alla, et tähistada 20 aasta möödumist 1989. a leerist. Tollal, mil iseseisvumine juba alanud oli, oli leeris käijaid rohkem kui muidu. Aasta jooksul kokku ligi 350. Joel Luhamets meenutas, et leeritunde tuli pidada pea igal õhtul. Pühapäeval oli toonastest leeris käinutest kohal pea 35 inimest, kes rongkäigus kirikusse sammusid. Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaan arvas, et ehk oli rahva seas 1988.–1989. aasta leerilapsi veelgi, kuid võib-olla kõik ei tahtnud ennast nii väga näidata. Kokku oli Toplaane hinnangul kirikus 300 inimese ümber.

Joel Luhamets oli kogunenud rahvahulga üle meeldivalt üllatunud ja kinnitas, et olgugi et tema siin töötamisest on möödas juba 20 aastat, oli kirikuliste seas palju tuttavaid. Anti Toplaan ütles, et tavaliselt on kirikus niipalju inimesi vaid pühade ajal, kuid ei pidanud õpetaja Luhametsaga taaskohtuma tulnud inimeste arvu suureks üllatuseks. Tema kinnitusel tegi Joel Luhamets omal ajal kohaliku kiriku heaks palju ning inimesed mäletavad seda. “Palju oli näha just vanemaid koguduse liikmeid, kes olid seda juba Joel Luhametsa ajal,” märkis Toplaan.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)