Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Taasiseseisvumist tähistame kooslaulmisega

17.08.2010 | | Rubriik: Teated

20. augustil esitavad Põltsamaal Sõpruse pargis Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Revalia meeskoor ja segakoor HUIK! armastatud Eesti dirigentide juhtimisel kaheksa tuntud isamaalist laulu.
Pilt kantakse Kanal2 vahendusel üle kogu Eestimaa. Samal ajal on üle Eesti kogunenud sadadesse erinevatesse kohtadesse koorid ja lauluhuvilised seltskonnad, kes saavad reaalajas dirigentide taktikepi all neid lugusid kaasa laulda.
Sajast korraldajate poolt valitud kohast aitab Elion teha omakorda internetiülekande ja kõik need 100 akent kuvatakse Tallinnas kesksel väljakul suurel ekraanil. Laulma on oodatud ka eestlased kogu maailmas, et tähistada Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise päeva. Suurejoonelisel üritusel on ühendatud kaks Eesti olulisemat kaubamärki – laulmine ja infotehnoloogia.
Kuidas osaleda? Kõige parem moodus kooslaulmisest osa saada on korraldada oma kodupaigas lauluplats. Selleks pole tarvis muud kui pealehakkamist ning lauluplats kirja panna, et külarahvas ja kollektiivid teaksid, kuhu laulma tulla!
Ka väiksemad seltskonnad saavad teleülekannet vaadates samu laule laulda, selle üles filmida ja pärast 20. augustit saata või üles laadida Ühtelaulmise kodulehele. Nendest monteeritakse hiljem kokku telesaade, kuhu liidetakse nii 100 kohast tulnud internetipilt kui ka väiksemates seltskondades salvestatud laulmised.
Niimoodi tekib tõeline ÜHTELAULMINE, kus ühele ekraanile tuuakse digitaalselt kokku kogu eesti rahva laulurõõm! Tere tulemast Ühtelaulmise veebilehele! http://elion.ee/laulmine/

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)