Esileht » Online » Online artiklid »

Taasiseseisvumispäeva korraldab Haapsalus kirik

10.08.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Taasiseseisvumispäeva tähtsamad üritused Haapsalus korraldab kirik, mis tähistab ühtlasi esimese Eesti Missio 20. aastapäeva.

Missio on omamoodi reklaamüritus, mille põhirõhk on kirikust väljapoole, neile, kes muidu kirikus ei käi. 20 aastat tagasi täpselt samal päeval Eesti taasiseseisvumisega peeti Eesti esimene Missio Haapsalus ja Pärnus.

Paraad mootorratastel

Taasiseseisvumispäeva üritused 20. augustil juhatab sisse lipuparaad mootorratastel. Sinimustvalgeid lippe kandvate mootorratturitega paraad algab Uuemõisast endise Makrose poe juurest. Lipud peaksid linnusesse jõudma kella neljaks. Üritusel on esindatud Eesti kõigi maakondade ning Läänemaa kõigi omavalitsuste lipud.

Jaani kirikus on konverents, mille esinejad meenutavad kiriklikust aspektist taasiseseisvumise sündmusi ning muusika tähendust selles, mis aitab mõista kogu päeva motot "Laul ja vabadus".

Piiskopilinnuse mänguväljakul on lastepäev, linnuse hoovile tulevad Kaitseliidu, piirivalve ja politsei väljapanekud, baptisti palvelas on Samaaria Misjoni evangeelne koosolek.

Peaürituseks on kontsert–tänujumalateenistus linnuses. Esineb lastekoor Juhhei ning õhtul annavad noortekontserdi Idän Ihmeet ja Flammo. Toomkirikus linastub Jaan Kolbergi film "Kaks päeva augustis".

Üritust korraldavad koos EELK, Agape Eesti, Kaitseliit, piirivalve, politsei, maavalitsus ja Haapsalu linnavalitsus.

"Esialgu plaanisime Missio 27. augustiks, et mitte konkureerida riigi üritustega, aga maavanem Neeme Suur ütles, et teeme ikka koos ja õigel päeval," kirjeldas Lääne–Nigula koguduse õpetaja Leevi Reinaru Missio ja taasiseseisvumispäeva pidustuste ühendamise mõtte sündi.

"Kiriku liige ei ole mingi eraldi inimgrupi esindaja, vaid ta on Lääne maakonna, Haapsalu linna ja oma valla kodanik," lisas ta.

Lääne maavanema kt Merle Mäesalu sõnul on tegemist suurejoonelise üritusega, kus on esindatud terve Eesti. "Poleks ju mõtet teha kaht üritust nädalase vahega. Minu moto on, et olgu vähem, aga parem!" ütles Mäesalu.

Edasi Lääne Elust.

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)