Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suvised lugejareisid

21.04.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
2006. a lugejareis Evald Saagi, Villem Reimani ja Jaan Lattiku radadel. Võrumaal Liguri talus võttis reisilisi vastu Evald Saagi õde Leili Kuppar. Pildil õpetaja Mihkel Kuke kõrval. 3 x Arhiiv.

Lojaalse lugejaskonna kasvatamiseks, silmaringi avardamiseks ja lihtsalt heaks vaimseks meelelahutuseks võib pidada meie suvereise.

Alustasime tagasihoidlikult 20 aasta eest 2001. aastal, kui toimetuse töötajad ja nende pereliikmed ning lehetellimuse vormistamise loteriis „võidupileti“ saanud suundusid ühiselt Kõrvemaale sealseid pühakodasid külastama. Kolmel järgmisel aastal toimusid reisid jätkuvalt väiksemale seltskonnale, omadele ja kaasautoritele. 

2005. aastal olime juba nii väekad, et kuulutasime suvereisi avatuks kõigile. Reis viis vanausuliste juurest Kuremäele ja Narva, giidiks oli Jüri Kuuskemaa. 2006. a suvel toimus ringreis tuntud teoloogide radadel Võru-, Pärnu- ja Viljandimaal. Siitpeale vahelduvalt olin ise reise korraldamas või kutsusin appi mõne reisibüroo. 2007. aastal sõitsime esimesele välisreisile Soome Lapimaale lestadiuslaste radadele. Et reis broneeriti mitmekordselt üle, läks teele kaks gruppi. Ühte juhtis Urmas Oras ja teist Vallo Ehasalu.

Edaspidi oligi nii, et kodumaiste reiside kõrvale mahtus alati ka välisreise: Peterburi, Läti, Egiptus, Tšehhi, Iisrael, Venemaa ja Soome Karjala. Juune Holvandus, kel hea kogemus giidina töötamisest, viis meie lugejaid mitmel korral Egiptusesse ja Iisraeli. 2010. aastal küsis ta minult, keda ma vaimulikest soovitan giidiks Iisraeli. Soovitasin Arne Hiobit, nad kohtusid Tartus kirikupäeval, koostöö sujus ja neist sai aastateks ja paljudel reisidel hea tandem.

Reisidel on inimesi, kes kaasa teinud enamiku neist, vähemalt kodumaised reisid. Lisaks nimetan teisigi häid reisijuhte-giide: Mihkel Kukk, Urmas Nagel, Ervin Org, Kaido Soom, Ludmilla Alver, Meelis-Lauri Erikson, Karli Lambot, Tiit Randmaa, Aive Plauca jt. 

Eelmisel suvelgi, kui maailm jälle veidi avanes, käisime kahe grupiga Lätis Kuramaal. Mida toob eelolev suvi, ei tea keegi öelda. Aga igatahes tahame reisidega jätkata. Need on rõõmsate taaskohtumiste paigaks, ühisteks palve- ja hardushetkedeks ning uute paikade tundmaõppimiseks.

Lisaks lugejareisidele oleme toimetuse rahvaga käinud ka erinevates praostkondades korraldamas Eesti Kiriku päevi ja kohtumisi lugejatega.

Pildigalerii:

2008. aasta suvereis Peterburi, kus giidiks oli Ervin Org (pildil esiplaanil). Osa reisiseltskonnast Talvepalee juures.
Toimetuse töötajate ja kaasautorite külaskäik Ida-Harju praostkonda 2001. a mais. Jalutuskäigul Kuusalu kirikuaias. Esiplaanil Margus Kirja (vasakul) ja Alar Kilp (paremal).
Teemad:

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)