Esileht » Uudis » Esileht »

Suvi

07.08.2019 | | Rubriik: Esileht

Põhjala suvi on lühike, aga sündmusterohke. Küsimusele, kuidas möödub suvi, ei saa naljalt kahte sarnast vastust. Erandiks pole vaimulikud. Kirikuleht küsib, kuidas sujub suvi.

Viljandi folk

Juba aastaid on Kerstin Kase suvetegemiste osaks Viljandi folk. Arhiiv

Kerstin Kask, Kose koguduse õpetaja:
Suvi on kulgenud erinevate inspireerivate kohtumiste tähe all. Plaaniväliselt algas see juunis Järvenpääl toimunud Euroopa kristliku täiskasvanuõppe võrgustiku seminariga, kus keskenduti filmikunsti kasutamisele õpetamises ning tutvuti kohaliku kultuuri- ja usueluga.
Koguduses on suvi aeg, mil on rohkem tegemist. Nimetaksin külastust Ukraina Kultuurikeskusesse ja kirikusse ning möödunud nädalavahetuse traditsioonilist külaskäiku Soome meie sõpruskogudusse Hollolas. Võtsime ka ise külalisi vastu: sel aastal toimus Kosel XIX ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu, kirikus peeti jumalateenistus. Oli rõõm olla võõrustajaks neile imetoredatele inimestele. Näitused ingerisoomlaste elust on kiriku tornis avatud sügiseni.
Suvesse püüan alati mahutada ka Viljandi folgi. Kõigi tegemiste vahel saab valmistada hoidiseid sellest, mis kasvuhoones valmib, ja nautida raamatuid, mille lugemiseks talvel aega napimalt, ning lihtsalt olla. Ees ootavad Kose kihelkonnapäevad, mida kogudus korraldab 11. korda. See on nädalajagu päevi, millesse mahub loenguid, kontserte, palvusi ja jumalateenistusi.

Keenias

Toomas Nigola ja Priit Sibul hankisid kohalikult vanakraamiturult Keenia senati külastamiseks sobivad riided. Erakogu

Toomas Nigola, Põlva koguduse õpetaja:
Suvi on möödunud kenasti. Paar nädalat sain põdeda küll kopsupõletikku, aga paar nädalat olen saanud ka puhata ja ülejäänud aeg on möödumas töö tähe all.
Võtsime ette puhkusereisi koos sõpradega, perekond Sibulaga ning olime kaks ja pool nädalat Aafrikas Keenias. Lisaks meeleolukatele väljasõitudele Aafrika imelisse loodusse saime külastada ka Keenia parlamendi ülemkoda. Oli päris lustlik kuulata sealsete senaatorite ülistuskõnesid Eesti ühiskonnale. Kui Eestis elades kipume pahatihti mitte märkama meie elu helgemat poolt, siis reis kaugele Aafrikasse pani koduseid asju uues valguses nägema. Koju oli väga hea naasta!
Praegu võiks öelda, et mitu rauda on tules. Ajame siin kooliasja (algavast õppeaastast alustab Tartu luterliku Peetri kooli filiaalina Põlva koguduse juures Põlva Jakobi kool) ja lõpusirgele on jõudmas kiriku käärkambri ümberehitus ning tänapäevaste lahendustega varustamine, uuendatud juurdeehitust ootame sisse õnnistama septembris piiskop Joel Luhametsa.
Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)