Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Suvi toob heal tasemel esitusi

10.05.2017 | | Rubriik: Kultuurielu

Ref500_logo_tsitaadigaKirikumuusika liit koostöös kogudustega toob ka sel suvel kuulajateni hulganisti muusikat.

Liidu sekretär Tuuliki Jürjo ütleb, et kuna igal aastal toimuva kontserdisarjaga tähistatakse sel aastal reformatsiooni 500. aastapäeva, kannab sari ka vastavat pealkirja: „Üks kindel linn ja varjupaik“. Kontserte on kokku 25 ja igal neist kõlab Martin Lutheri samanimeline koraal. Kuulda saab koraali eri paigus erinevas esituses ja ka eri stiilis. Kontserdisari pakub hea võimaluse kuulata suurepärases esituses muusikat just väiksemates kohtades, näiteks Käsmus, Vändras, Muhus, Missos, Naissaarel jm.
Ahvatlevaks teevad kontserdid ka asjaolu, et enamikku neist võib kuulama minna mitte kalli pileti, vaid vaba annetuse eest. Ei maksaks küll unustada, et kohalikul kogudusel tuleb hoolitseda pühakoja ja selles leiduva oreli eest. Kontsertidel kuuleb aga oreli kõrval ka kannelt, trompetit ja harmooniumi.
Solistidest esinevad näiteks Lea Gabral, Ludmilla Kõrts ja Ott Indermitte, aga ka duett Klassika, ansambel Servimus Dominum, In Unison. Esmakordselt on sel aastal muusikasarjaga liitunud kolm koori: segakoor KOSK, Tallinna Jaani koguduse naiskoor ja Kadrina kirikukoor. Kontsertide ja esinejate kohta saab teavet liidu kodulehelt kirikumuusikaliit.ee või edaspidi kirikulehe teadete leheküljelt.
Rita Puidet

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)