Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Suvi

04.09.2019 | | Rubriik: Esileht

Leevi2Leevi Reinaru,
Misjonikeskuse juhataja, Lääne-Nigula ja Noarootsi koguduse õpetaja:
Minu tavapärasesse suvekavasse on sisse kirjutatud küllasõit Soome. Seekord oli võimalus osaleda rootsikeelse evangeeliumiühenduse konverentsil Kristiinekaupunkis. Sinna olime kutsutud kaasa teenima koos EELK Misjonikooriga. Nende päevadega tähistasime 30aastast koostööd. Selle nädalavahetuse eriliseks hetkeks oli osalemine Joona ja Helene Toivaneni misjonitööle õnnistamisel Poris, kus toimus Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse suvekonverents.
Üsna varsti pärast Soome reisi seadsin sammud Siberi poole, kus oli minu kord pidada eestlastele jaanipäeva jumalateenistus ja surnuaiapüha Ülem-Suetukis. Seal on kord aastas Eestist õpetaja käinud. Kohalikul kogukonnal oleks hea meel, kui Eestist vaimulikud neid sagedamini külastaks ning tooks kogudusele lähemale Eestit ja kristlikku kultuuri. Õnneks on meil üks tubli misjonär, kes on saanud kutsumuse seda küla teenida Jumala sõna ja kristliku armastusega.
Ülem-Suetukki sain kaasa võtta ka laulupeotule, mille süütasin Taeblas, kui tule teekond kulges Läänemaal. Sellest kaasa toodud küünlast süüdati Ülem-Suetuki jaanituli.
Siberi teekond viis mind edasi Novosibirski kahte eestlaste külla – Oravkasse ja Kasekesse. Mõlemas külas ootasid meid rõõmsameelsed eestlased ja sain koos kohaliku Siberi luterliku kiriku pastoritega pidada jumalateenistused. Oravka külla plaanitakse ehitada palvemaja, piirkonna valitsus lubas ehituse enda peale võtta, kui kiriku juhid annavad projekti. Ka Kasekese küla inimesed ütlesid, et nende küla kõige olulisem puudus on see, et pole oma pühakoda.
Koju jõudes hakkas koitma korraline suvepuhkus. Õnneks on koguduses diakon Leo Lekarkin, kes kogudusetöö enda kanda võttis.
Olen juba kaheksa aastat suvepuhkuse veetnud mere ääres oma kodu ehitamisele pühendudes. Ehitama hakkasin küll suvilale katusekorrust, kuid töö käigus tuli ikka kõik vana lammutada ja uuesti teha. Pidin leppima sellega, et töömees, keda appi kutsusin, lammutas minu valmis tehtud töö ja tegi uuesti. Ta soovitas mul mitte üksinda jätkata ja pakkus asjatundlikku abi. Olin sellega nõus. Siiani on kõik hästi läinud. Vabadel päevadel on nüüd koht olemas, kus saab ööbida. Sel suvel sain majas sauna valmis.
Suvi aga kestab ja see on parim aeg mootorratturitele, kes tunnevad rõõmu vabadusest, eriti kahekordsest vabadusest. Üks on kõige tähtsam, Kristus on meid vabastanud olema vaimus ja hinges vabad. Aga teine vabadus on kahel rattal kulgemises, kus ei ole ümber metallkere piiravaid seinu. Veetsime Gospel Riders’ite väljasõidul Haapsalus rõõmusõnumi päevi. Huvitav oli telepildi sissejuhatus, et motomeest ja ristiusku ei osatud omavahel seostada. See on tore, et meie ühiskonnal on kirikus veel palju uut ja huvitavat avastada. Ootame endi sekka kristlikke motomehi.
SA EELK Misjonikeskus on tänulik annetuste eest, millega saaksime toetada Ülem-Suetuki kiriku uute akende projekti. Tore, et soojade ilmadega suvi kestab ja juhatas meid uude kooliaastasse.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)