Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Suvesessioon peeti tuntud oreliehitajate Kriisade mail

17.08.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

 Usuteaduse instituudi kirikumuusika osakond viis õppijad suvesessioonile Võrumaale ja ootab uusi õpilasi katsetele.
Usuteaduse instituudi lõpuaktusel 18. juunil said D-kursuse lõputunnistuse kolm kirikumuusikut: Tatjana Belan, Olga Gams ja Liia Laanmets-Ojap. Tatjana Belan tegutseb Narva Aleksandri koguduses, mängides orelit soome- ja venekeelsetel jumalateenistustel, ning on Narva Ingerisoomlaste Ühingu koorijuht. Olga Gams on organistiks Paldiski Nikolai koguduses ning Tallinna Peeteli koguduse venekeelsetel teenistustel. Liia Laanmets-Ojap on organist-koorijuht Harju-Jaani Ristija Johannese koguduses. Olga Gamsil on plaanis õpinguid jätkata ka kirikumuusika C-kursusel.
Augustikuu teisel nädalal sai teoks osakonna kolmas suvesessioon, seekord Võrumaal. Tutvusime kuulsate orelimeistrite, vendade Kriisade poolt aastatel 1900–1938 ehitatud orelitega Urvastes, Võrus, Rõuges, Roosal ja Pindis ning andsime kontserdi eesti orelimuusikast Võru Katariina kirikus.
Suvesessioon on tore kokkusaamise võimalus nii praegustele õpilastele, lõpetanutele kui ka õppejõududele.
26. augustil ootame usuteaduse instituuti kirikumuusika osakonnas õpinguid alustada soovijaid D-kursuse sisseastumiskatsetele. Kaks aastat kestev õppetöö algab septembris ja toimub nagu eelnevatelgi aastatel igakuiste kolmepäevaste sessioonidena.
Osakonnas on paindlik õppetöö korraldus töö kõrvalt õppijaile, samuti neile, kel mingil erialal muusikaline kesk- või kõrghariduski olemas – siis on võimalik osa aineid varasemast õpinguperioodist üle kanda.
Kindlasti tahaks julgustada ka vähese muusikalise ettevalmistusega inimesi, üheks võimaluseks on tulla aastasele eelkursusele ning esmalt seal oma oskusi täiendada. Peamine on soov teadmisi omandada ning valmisolek selle nimel pingutada, et oma tööd kirikumuusikuna kas alustada või uuel tasandil jätkata.

Kadri Ploompuu,
UI kirikumuusika osakonna juhataja

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)