Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suves on koht leerilaagril

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Juba kuuendat aastat korraldavad Rakvere ja Kadrina kogudus kahasse leerilaagri, kuhu oodatakse osavõtjaid tervest Viru praostkonnast.
Sel aastal toimub laager 30. juunist 5. juulini Ida-Virumaal Pühajõel. Soovijad on teretulnud, osavõtusoovist saab teatada oma koguduse õpetajale või ka otse peakorraldajatele Kadrina Katariina koguduse õpetajale Meelis-Lauri Eriksonile või Rakvere Kolmainu koguduse õpetajale Tauno Toompuule.
Viis laagripäeva sisaldavad harivaid loenguid, huvitavaid kohtumisi, põnevaid tegevusi ja väljasõitu kohalike vaatamisväärsuste juurde. Uute sõprade leidmine ja enda mina juurde jõudmine on märksõnad, mida mitmed laagrist osavõtjad on tagasisidet andes nimetanud. Eks omamoodi kvaliteedimärgiks on ka asjaolu, et aastatega on laienenud nende inimeste ring, kes kord Viru praostkonna leerilaagris käinuna soovivad uuesti tagasi tulla. Neile öeldakse tere tulemast ning leitakse rakendust korraldustoimkonnas mentorina. Osavõtumaks 20 eurot on hoitud teadlikult madal ning laagri kordaminekuks otsitakse sponsorite toetust.
«Enne üldpraostkondlikuks muutumist piirdusime paaril esimesel aastal vaid kahe koguduse seltskonnaga,» räägib õpetaja Meelis-Lauri Erikson aastatetagust meenutades. Ta vahendab, et idee koorus välja elust enesest: väga raske oli komplekteerida kriitilise arvuga leerigruppi ühe koguduse huvilistest, eriti maapiirkonnas, aga mitme koguduse, saati veel terve praostkonna peale tuleb rühm kenasti kokku.
Leer institutsioonina on kaotamas oma sajandeid püsinud tähendust, nendib õp Erikson, nimetades, et idee elushoidmiseks peavad vaimulikud leidma uusi formaate. Viru praostkonna kogemus ütleb, et huvi suisel aal koosolemise vastu pole noortel aga kuhugi kadunud. Nagu ka tung tõsisemaid teemasid käsitleda. Tagasiside osavõtjatelt on positiivne. Viru praostkonna leerilaager on märgina silma hakanud ka laiemalt, 2011. aastal kuulutati see EELK aastaürituseks.
Liina Raudvassar