Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Suurim käsk

30.09.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kõneldes käskudest ja reeglitest, oleme harjunud, et tavaliselt seisnevad need mingi negatiivse tegevuse piiramises. Nii välditakse teisele inimesele halva tegemist. Samas kui inimene pühendab oma elutee vaid halva vältimisele, ei tee see temast veel head inimest, vaid ta on pigem mõttetu inimene. Inimesest teevad inimese tema teod ja väärtushinnangud, mitte tegude puudumine.
Nii annabki pühakiri elu kõige olulisema käsu just sellena, mida inimene peab tegema, mitte sellena, mida peab jätma tegemata. Jeesus lausub: «Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma mõistusega ja kogu oma jõuga! Teine on see: Armasta oma ligimest nagu iseennast! Mingit muud neist suuremat käsku ei ole.» (Mk 12:30–31)
Armastus on kristlase elus kõige olulisem väärtus. Armastusest aitab usklik inimene teist inimest. Armastusest ligimese vastu kuulutab jumalalaps maailmas evangeeliumi teisele inimesele, selleks et teda eluteele juhtida. Armastus on see, mis annab kristlase elule mõtte ja sihi.
Kristus armastas meid, tulles siia maailma ja minnes meie eest ristile surema, et meid päästa. Nüüd on meie ülesanne jagada tema armastust siin maailmas, kuulutades Jumala sõna ja aidates oma ligimest. Jumal annab meile armastuse ja saame seda jagada kõigile.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)