Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Suurejooneline kontsert tänapäevase jõulumuusikaga

10.12.2014 | | Rubriik: Kultuurielu

Hanna-Liina Võsa.Internet

Detsembris esitavad kolm koori ja erinäolised solistid muusikat, mida Eestis sageli ei kuule.

Kontserdiga antakse kuulajale tõotus, et Jumal on meiega. «Immaanuel» – selline ongi kontserdi pealkiri.
Kontserdi korraldaja MTÜ Sonico ja kava koostajate, dirigentide Maarja Vardja, Sigrid Põllu, Merle Libliku ja Lehari Kausteli idee on pöörata jõulusündmuste valguses tähelepanu armastuse ja andestuse, rahu, lootuse, rõõmu ja südameheaduse algallikatele. Iga dirigent pakkus välja mõne loo, mis on kõnetanud teda isiklikult.
Välja valiti neist 13 nii stiililt kui ka esitajate koosseisult erinevat heliteost, mille aines lähtub jõulusündmusest. Kava esimese poole täidab inglise, saksa ja ameerika kaunis jõulumuusika, teise poole eesti muusika. Eesti autoritena võib nimetada Mihkel Metsalat, Robert Jürjendali ja Pärt Uusbergi.
Kolmes kooris – Credo-Allika kammerkooris, Misjonikooris ja kammerkooris Lambertus – laulab kokku umbes 80 lauljat. Koos Collegium Consonante orkestri, Mihkel Metsala bändi ja solistidega esineb kontserdil üle 130 muusiku. Programmi on kaasatud ka Hannes Võrno. «Oleme ühendanud oma jõu selleks, et esile tõsta jõulusõnumi sügavat ja igavikulist väärtust,» ütleb Maarja Vardja.
Imelisi hittlugusid esitavad solistidena lauljad Hanna-Liina Võsa, Tiina Seppel, Mikk Dede ja James Werts. Viimane on USA päritolu laulja ja basskitarrist, kes räägib ka ilusat eesti keelt. Maarja Vardja: «Ühel hetkel, üsna proovi lõpus avastasin, et ma lihtsalt istun ja kuulan. Prooviruumis oli nagu teine aegruum, taevas oli maa peal – selline muusika elab Jamesi sees!»
Sellise hulga muusikute koosesinemine on kindlasti võimas kogemus ja esinejaile mitte kerge ülesanne. «Soovime, et kontsert võiks olla hea võimalus võtta pisut aega, tõusta hetkeks kui inglitiivul üles ja tajuda taas, et igaüks meist on osaline Looja imelises plaanis,» ütleb Maarja Vardja, kutsudes kontserdile Tartu Pauluse kirikusse 13. detsembril või Tallinna Kaarli kirikusse 14. detsembril; kontsertide algus on kell 18.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)