Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Suured asjad algavad ja lõpevad pisiasjades

29.05.2002 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu.
Lk 10:16
Jeesus sidus tihedalt kokku oma töö ja jüngrite tegevuse. Ta tuli siia maailma, et meile avada Jumala südant. Jüngritele jäi ülesanne Jeesuse tööd jätkata. Nii oleme meiegi täna jätkamas jüngrite tööd. Kes meid kuulda võtab, võtab kuulda Jeesust ja saab tundma Jeesuse läbi taevast Isa.
Matteuse evangeeliumis ongi Jeesuse mõte sõnastatud nõnda: «Kes teid vastu võtab, võtab vastu minu, ja kes minu vastu võtab, võtab vastu minu Läkitaja.» (Mt 10:40) Need Jeesuse sõnad tunnistavad Jumala suurest südamest. Ta ei karda ega häbene kasutada oma töös meid, inimesi.
Suured asjad algavad väikestest asjadest. Jumalariigi vastuvõtmine algab meie, kristlaste, tunnistuse kuulmisest ja sellele reageerimisest. Nii on Jumal muutnud endale lähenemise väga lihtsaks. Kes meie inimlikku tunnistust Jumalast, tema armastusest ja lunastusest tähele paneb, saab kinni haarata ühest päästenöörist, mis seob tegelikult väga kaalukaid asju. See muudab inimese jaoks aga palju – nii käesoleva aja kui ka igaviku.
Need Jeesuse sõnad tuletavad mulle meelde, kuivõrd kergesti võivad suured Jumala asjad takerduda meie inimlikus elus pisiasjade taha. Usu seisukohalt kõrvalise tähtsusega momendid või erandlikud nähtused muutuvad oluliseks. Sageli heidetakse kirikule ette ajaloos ja ka tänapäeval tehtud väärsamme või tegemata jäetud häid samme. Mõnigi võtab kiriku suhtes tõrjuva hoiaku, sest keegi kaasinimene käitus tema meelest ebakristlikult. Arvan, et niisuguse suhtumisega inimesed ei tuleks kirikusse ka siis, kui seal oleksid üksnes inglid. Siis leidub Jumala tõrjumiseks mõni muu mõjuv põhjus.
Küll aga võib meie kaudu Jumala hääle kuuldavaks saamine olla tõsiselt takistatud seal, kus meie endi isik hakkab varjutama Jumala suurust. Pisike kuu võib tekitada oma varjuga maal väga laialdase pimenduse. Nii juhtub ka seal, kus kristlane üliagarusega või omaenda panuse rõhutamisega astub Jumala ja kaasinimese vahele. Aga kui päikesekiirte teele asetame suurendusklaasi läätse, võime valgusekiiri koondada ja nende tugevust võimendada. Jumal saab meid kasutada, kui oleme valmis tema häält kuulatama, vastu võtma ja seda jumalikku kõnet ehedalt, oma isikut eksponeerimata kaasinimestele edasi andma.
Peeter Paenurm

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)