Esileht » Online » Online artiklid »

Suure reede ristikäiguga liitus mitmesajapealine rahvahulk

05.04.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Suure reede ristikäik viis eile viide Tallinna kirikusse. Retkele kogunes muljet avaldav rahvahulk: mitusada inimest. Kõigil neil oli ka oma Kolgata tee käia.
Kristlastele jõulude kõrval olulisima püha suure reede hommik on paar tuhat aastat tagasi aset leidnud sündmuse – Kristuse ristilöömise – tõsidust ja hili­semat mõju arvestades sobivalt sombune.

Tallinna linn näitab oma ilustamata talvejärgset palet, lumehunnikute alt on välja sulanud hulk sodi suitsukonidest katkiste laserplaatideni. Kaarli kiriku kõrval kükitab ühes peaaegu kadunud hangejäänuses violetne kampsun, mis kunagi kellelegi sooja andis.

Kirikusse sisenemine katkestab selle nukra vaikelu. Kirikus on mitusada inimest, noored ja vanad, eestlased ja venelased ning sekka tabab kõrv ka inglise ja soome keelt. Kõik õpivad kahe noore heledahäälse tütarlapse juhtimisel lühikest lauluviisi selgeks. "Issand Jeesus Kristus, ole mulle armuline ja halasta mu peale," lauldakse ja tooni annavad kirikuõpetajate koolitatud hääled. Vähemalt Tallinna kirikutest on neid siia kogunenud pea kõik, ei puudu ka peapiiskop Andres Põder isiklikult.

Pikemalt loe Eesti Päevalehest!

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)