Esileht » Online » Online artiklid »

SUUR INTERVJUU. Andres Põder: Kiriku tulevik sõltub inimestest, kes Jumalasse usuvad

10.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Peapiiskop Andres Põder sai 22. novembril 65 ja jäi kirikuseaduse kohaselt pensionile. Põder andis Lääne Elule intervjuu Tallinnas 6. novembril.

Kui palju muutis peapiiskopiks saamine Teie elu?

See oli suur muutus, asusime elama teise linna, tulid teised ülesanded. Suhtlusring ühest küljest ahenes: kui kirikuõpetaja suhtleb väga mitmesuguste inimestega, siis peapiiskop esmajoones vaimulike ja kiriku töötegijatega. Teisalt see ka laienes, sest tulid juurde suhted ühiskonna ja riigiga, oikumeenilised ja rahvusvahelised suhted. See andis võimaluse maailma teise nurga alt tundma õppida ja oma võimeid teisel moel rakendada.

Kui palju kaotasite privaatust, võimalust ise oma aega planeerida?

Peapiiskopil on avalikkusega suhtlemisel suurem vastutus ja see toob kaasa rohkem pinget. Et koguduse õpetaja ja praostina olin ka Pärnu linnavolikogu aseesimees ja avaldasin artikleid kohalikus lehes, polnud tähelepanu all olek päris uus.

Et nädalavahetuse hommikul saab rahulikult kohvi juua või päeva iseendale planeerida – sellist aega ei ole kirikuõpetajal kunagi. Vaimulik peab olema inimeste teenistuses.

Olen aga seda meelt, et mis tahes ametis tuleb oma tööd nii planeerida, et töö ei tapa, vaid pakub rõõmu. See tähendab, et tuleb jätta aega ka pere ja iseenda jaoks. Tõsi, kes tahab tööd hästi teha, peab teinekord tööaega pere ja iseenda arvel võtma. Aga tegija jõuab.

Edasi loe Lääne Elust.

Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. (Gl 6:1)