Esileht » Online » Online artiklid »

Sutlepa kabelis toimus rahvarohke jumalateenistus

27.12.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Paljude jaoks on saanud jõulupühade traditsiooniks käia Eesti Vabaõhumuuseumis Sutlepa kabelis, kus neljapäeval toimus ka jumalateenistus.

Sutlepa kabel toodi vabaõhumuuseumisse 1970. aastal. Pärit on kabel eestirootslaste asualalt, kabel oli Noarootsi kihelkonnakiriku abikirik ning on üks vanimaid puitehitisi, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Vabaõhumuuseumis pühitseti kabel uuesti aastal 1989 ning see on tegev EELK Tallinna Jaani koguduse abikirikuna. Jumalateenistused on seal pühade ajal ning kõige rohkem rahvast tuleb Sutlepa kabelisse just jõulu teisel pühal.

“Siia tulevad ka teistel jumalateenistustel inimesed, aga eriti jõulude ajal tulla siia, kui on terve kirik küünaldega kaunistatud ja mis on väga Tallinna lähedal. Siin on palju väliseid asju, mis teevad paiga eriliseks, kuhu tahaks ikka ja jälle tulla,” rääkis vaimulik ja teoloogiadoktor Toomas Paul.

Toomas Paul on Sutlepa kabelis teeninud üle 30 aasta. Paljud tulevad Sutlepa kabelisse just selleks, et teda kuulata. Seekord rääkis vaimulik, piibli tõlkija ja teoloogiadoktor kirikulistele loomadest. Jõulupiltidel on loomad ja taludes viidi jõulu ajal loomadele leiba.

Edasi ERR Uudistest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)