Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Sünnipäevalaps tegi muusikalise kingituse

25.05.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

ara bander copyVastseliina koguduses oli kolmainupühal jumalateenistuse järel kaunis kontsert, millega tähistati koguduse töötegija Ara Banderi (fotol) 60. sünnipäeva.

Võiks öelda, et kiriku juurde sattus Ara Bander juhuslikult, kui ta kümme aastat tagasi organisti asendama paluti. Ometi pole siin midagi juhuslikku. Ara Bander kõneleb vanaisa vennast Ernst Puusepast, kes oli kirikuõpetaja ja sai surma merel, kui 1944 kodumaalt lahkus. «Päris tühja koha peale ma pole kogudusse tulnud,» ütleb muusik tagasihoidlikult.
Koguduse õpetaja Toivo Hollo sõnab, et koguduse organist ja segakoori juht on sügavalt kristlik inimene. Niisugune kogemus on vaimulikul muusikust, kes käinud temaga matustel mängimas ja kutsunud kaasa reisile Lõuna-Poolasse, sest Ara Banderi juhendatud koorid käisid sealsetes kirikutes laulmas.
Ara on tagasihoidlik ja vastutulelik. Tema juhendamisel kasvas koguduse ansamblist segakoor ja lauljaid tuleb jätkuvalt juurde. Tänu nelja lapse kasvatamisele varem pensionile saanud muusik ütleb, et tal on nüüd aega kirikutööle pühenduda ja see pakub talle täit rahuldust. «Jumala teenimine, see on teine maailm,» kinnitab ta. Läinud sügisest on Ara Bander Võru praostkonna muusikajuht ja korraldab augustis toimuvat laulupäeva. Ta on olnud Osula põhikooli muusikaõpetaja ning pälvinud Võru valla aasta kultuuriedendaja tiitli 2012.
Ara Bander on muusikapedagoogi ja koorijuhi ameti kõrval tegelnud ka heliloominguga. Viis aastat tagasi andis ta välja segakoorilauliku, on paljudele lauludele kirjutanud ka sõnad, Urvaste kogudus sai kiriku 600. aastapäevaks laulu «Kõikide kuningas».
Sünnipäevakontserdil Vastseliina kirikus juhatas Ara Bander koori, mängis orelit ja laulis duetti ning nii mõnigi laul oli tema loomingust.
Rita Puidet

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)