Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Sündmusterohke suvi

07.08.2019 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Ühelt poolt on suvi koguduseelus vaikne aeg. Ehkki jumalateenistusi peetakse nagu tavaliselt, on see aastaaeg nii mõneski koguduses üsna üritustevaene. Paljud kiriku töötegijadki on puhkusel. Teisal on suvi aga hoopis üpris sündmusrikas. Eriti tasub mainida õige paljudes kohtades toimuvaid kirikukontserte. Muu hulgas on sel suvel juba mitmes Eesti pühakojas olnud heategevuskontserdid Türi koolipoisi Rasmus Juhansoni taastusravi toetuseks.
Peale selle on suvekuud sobilikud ka mitmesuguste inimesi liitvate ettevõtmiste jaoks. Näiteks on üha rohkem populaarsust võitnud koguduste bussiekskursioonid mööda kodumaad. Lisaks leiavad suvepuhkuse ajal paljude koguduste töötegijad mahti käia välismaal külas sõpruskogudustel, teised aga võtavad ise külalisi vastu.
Mõnda kogudust tasub esile tõsta kohalikule kogukonnale mõeldud ürituste korraldajana. Näiteks Ridala luterlased ja baptistid korraldasid 20. juulil lustipäeva, mis oli pühendatud kihelkonna esmamainimise 799. aastapäevale. Sel nädalal pakub oma traditsioonilise kuulutusnädala raames kohalikule rahvale vaimutoitu aga Nõo kogudus.
Üldkiriklikke ettevõtmisi toimub suviti seevastu vähe. Neist tasub aga kindlasti esile tõsta noortefestivali JäPe, mis leidis seekord aset 11.–14. juulini Pilistveres.
Teiseks tasub tähelepanu pöörata eelseisva Paide arvamusfestivali „Eesti usu“ teemaalal toimuvatele aruteludele. Teemad on selgi aastal huvitavad ning ka esinejad hästi valitud. Kel 9. ja 10. aprillil Paidesse minna pole võimalik, saab aruteludest hiljem ülevaate Eesti Kiriku vahendusel.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)