Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Sulev Saareväli pälvis muinsuskaitseameti tänu

02.11.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

 Ärimees Sulev Saareväli (fotol) sai muinsuskaitseametilt kiita panuse eest muinsuskaitsealuste objektide säilitamisel.
Haapsalu koguduse juhatuse ja nõukogu liiget Sulev Saarevälja tunnustab amet Haapsalu kirikute restaureerimise algatamise ja olulise majandusliku abi eest. Saareväli oli näiteks Haapsalu Jaani kiriku renoveerimise suurannetaja.
Lääne praost Tiit Salumäe ütles, et Saareväli väärib igal juhul tunnustust: «Tema panus on olnud mõõtmatu ja ega see [Jaani] kirik oleks praegu sellises seisus, kui Sulev poleks tulnud ega öelnud: teeme ära.» Praost lisas, et Saarevälja panus oli ka moraalne: on vahe, kui kiriku remondivajadusest ei räägi üksnes kirikuõpetaja, vaid seda teemat hoiab üleval ning linnajuhtide ja muinsuskaitsega suhtleb tuntud isik.
Tänukirjad parimatele koostööpartneritele andis muinsuskaitseameti peadirektor Kalev Uustalu üle tänu­üritusel 14. oktoobril. Tunnustamiseks esitati maakondadest sadakond projekti, millest ekspertkomisjon valis välja 43, vahendab Lääne Elust Kaire Reiljan.
Mitme transpordifirma omaniku Sulev Saarevälja algatusel on linnas viimastel aastatel käivitunud kolm suurt projekti. Ta on toetanud Maarja-Magdaleena õigeusukiriku fassaadi kordategemist, piiskopilinnuse vahitorni kahe uue kella muretsemist ja viimasena siis Jaani kiriku fassaadi korrastamist. Saareväli pole piirdunud vaid raha annetamisega. Ta on enda peale võtnud ka teiste osapoolte kaasamise ja hoolitsemise, et töö ei takerduks pisiasjade taha. Jaani kiriku fassaadi kordategemiseks annetas ta 100 000 krooni, millele riik lisas 300 000.
2009. aastal sai Sulev Saareväli Haapsalu kirikute renoveerimise ja piiskopilinnuse kellaprojekti eestvedamise eest Haapsalu kaunistamisele suurt tähelepanu pööranud kunagise linnapea Hans Alveri auhinna.
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)