Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Sügisretriit ehk süvi «Ja pimedad näevad…»

07.10.2015 | | Rubriik: Teated

6.–8. novembrini Läänemaal Altmõisa külalistemajas.
Oled oodatud Altmõisa külalistemajja (http://www.altmoisa.ee/) retriidile ehk süvile, mille seekordne teema on inspireeritud evangeeliumide ja prohvet Jesaja tekstidest. Püüame vaikseks jäädes ja kuulama õppides vastata küsimustele, kes on pime, kes nägija, ning loodame, et Jumal kingib meilegi uue alguse, uue suhte iseendasse ja ümbritsevasse.
Retriit ehk süvi on taasavastatud vana kristlik tava mõneks ajaks tagasi tõmbuda argirutiinist ja miljööst looduskaunisse paika ning vaikusesse eneseuurimiseks ja Jumalaga kohtumiseks.
Meiegi elame kaks ööpäeva osaduskonnana ning sõlmime üksteisega vaikimise kokkuleppe. Retriidi ajal saame puhata efektiivsusest ja kiiretempolisest elust, lülitada end välja infotulvast ja stiimulite mürast, et teha ruumi millelegi suuremale. Palverütm ja vaikus kannavad, jalutuskäigud looduses kosutavad, meditatsioonid nii üksi kui ka üheskoos aitavad mõtiskleda oma elu üle ning uuendada suhet Jumalaga.
«Vaikuse liikumise eesmärgiks on ühelt poolt püüdlemine autentse usulise kogemuse poole ning teisalt eheda inimeseksolemise viisi leidmine,» kirjutab Soome varalahkunud retriiditeoreetik ja -praktik Heikki Kotila. Retriidi viivad läbi retriidijuhendajad Kristel Põder ja Urmas Nagel.
Saabumine 6. nov kl 17–18, lõpp 8. nov kl 16.
Osavõtutasu 125 eurot sisaldab täispansioni külalistemajas, retriidiprogrammi ja -materjalid. Kohtade arv on piiratud. Registreerumine 30. oktoobriks: Kristel Põder, magnoolia@gmail.com, tel 5390 3331 või Urmas Nagel, urmas.nagel@eelk.ee, tel 5615 8776.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)