Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sügispealinna Narva kavandatakse kirikupäevi

06.12.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Misjonikeskuse esimene väljasõidukoosolek Narvas peeti 3. novembril.
2 x misjonikeskus

Vaevalt said Keila kirikupäevad oktoobris mööda, kui EELK Misjonikeskuse esindus sõitis Narva, et asuda koos sealse kogudusega ette valmistama suurüritust tuleval sügisel.

Mõnepäevast piirkondlikku ürituste sarja, mis tutvustab kirikut ümberkaudseile elanikele, valmistataksegi misjonikeskuse ja kohalike koguduste koostöös ette tavaliselt aasta aega. Selle aja jooksul kasvatakse kokku, visioon selgineb ja tegutsemistahe saab hoogu.
3. novembril istusid ühise laua taha Narva koguduse hooldajaõpetaja Urmas Karileet, siin teenivad vaimulikud Oleg Sevastjanov ja Vladimir Batuhtin, Ants Kutti koguduse juhatusest, misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru ja peasekretäri kt Kadre Arikainen, Triin Salmu LNÜ juhatusest ning Misjonikoori dirigent Maarja Vardja.
Olukorra uurimisel tõdesid kohalikud, et praegu on Narva koguduse esmane eesmärk jääda ellu. Pankrot külvas segadust, aga osa lahkunuist on kogudusse tagasi pöördunud ja liikmeid on praegu 80 ringis. Riigile kuuluva Aleksandri kiriku haldamine koos kõigi kulutustega on väikesele osaduskonnale raske. Koostöös kultuuriministeeriumiga otsitakse, kuidas leida saalile rohkem rakendust peale jumalateenistuste.
Kogudusetöö käib aga koguni kolmes keeles: eesti, vene ja soome. Narvas armastatakse väga muusikat ja koguduse muusikatöö vajab taastamist. Laupäeviti peetakse piiblitunde ning just algas taas pühapäevakool. Suhted MPEÕK piiskopiga on head, aga kogudustel koostööd pole. Väiksemad metodisti, advent- ja baptisti kogudused on enamasti venekeelsed.
Koosolekul kiideti heaks üldnimetus kirikupäevad, mis suunab linlasi ning Vaivara valla elanikke leidma teed Aleksandri kirikusse ja on vastuvõetav kõikidele konfessioonidele. Toimumisajaks sai valitud 28.–30. september 2018, sest sügis on siis just alanud ja inimesed suvekodudest tagasi. Ning Narva on Eesti sügispealinn!
Järgmine peatoimkonna kohtumine on 5. jaanuaril. Täpsustada tuleb päevade teemat ja otsida kohalikke koostööpartnereid. Moodustada tuleb töötoimkonnad ja koostada eelarve. Hoidkem protsessi eestpalves!
Piret Riim

Pildigalerii:

Vaadati üle ka riigile kuuluv Narva Aleksandri kirik.

Nõnda peab ülendatama inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)