Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Sügis toob meelde kevade – maskiga või maskita ei ole enam küsimus

18.11.2020 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Õp Jaan Tammsalu rääkis eelmisel nädalal Tallinna Jaanis toimunud sümpoosionil mõistuloo nägemise tagasi saanust, kellel paluti äsjase ime tõestuseks raamatust ette lugeda. Ma küll näen, aga ei oska lugeda, vastanud mees, kes seni pimedana ei olnud lugemisoskust omandanud. Jutu moraal peitus tõdemuses, et nägemisvõime ei taga iseendast veel oskust vaadatust aru saada. Seda peab õppima.  

Oleme kirikuaasta lõpusirgel jõudmas aega, mil sügis on loodusest viimasegi värvi möödanikuks kustutanud. Lehekuld on tuulest viidud ning raagus puud ei varja maastiku reljeefsust. Kodust väljudes ja koju jõudes on pime ning pilvise ilma puhul püsib hämarus läbi päeva. Kui eelkirjeldatule liita koroona levikuga kaasnev ebalus, teadmine, et viimase kuu jooksul ületab igal uuel nädalal nakatunute hulk eelmise nädala nakatunute hulka, siis on jõudne samm raskemeelsuse suunas astutud. Kuidas hoida optimistlikku meelt, kui asjatundjad ühe päeva 374 positiivset (12.11.) veel viiruselaine harjaks ei julge pidada. Veel peame tublid olema, vastu pidama ja parimat lootma. 

Väga oluline jätkusuutlikkuse tagamiseks on sisemine valmisolek teha endast olenev. Iga inimene, igal pool. Maskiga või maskita ei ole enam küsimus, vaid osa palvest. Postimehe otsestuudios käinud õp Jaan Tammsalu jagas soovitust elada viiruselaine ajal ettevaatlikult, kuid mitte hirmununa, sest positiivsus ja armastus on tema sõnul inimese immuunsüsteemi võimsad abimehed, aga mitte hirm. Küllap just sellist kiriku poolt lähtuvat sõnumit vajab tänane Eesti, kus tuure koguv sügis toob meelde kevade, mil ühiskond halva haiguse tõrjumiseks lukku keerati. Loodame, et hetkel kehtivatest ettevaatusreeglitest piisab. Et 2 + 2 ja inimeste vastutustundlik käitumine aitavad piiri hoida. 

Oma ringkirjas toonitab peapiiskop Viilma, et oleme Eestis sisenenud COVID-19 viiruse leviku järgmisse faasi ja olukord kõikjal Eestis muutub keerulisemaks. Haigusse nakatunuid on tema sõnul juba meie vaimulike, nende perede ja kiriku töötegijate hulgas. Lähikontaktsete ring on veelgi laiem. Kirikupea paneb südamele järgida kehtivaid riiklikke reegleid ning käituda vastutustundlikult. 

Liina Raudvassar   

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)