Esileht » Uudis » Uudised »

Südamlik jõulukohtumine Peeteli kirikus

20.12.2017 | | Rubriik: Uudised

Peapiiskop Urmas Viilma tänas teenekaid kirikuinimesi nende ustava teenistuse eest.
Tiiu Pikkur

Teisipäeval, 12. detsembril olid Tallinna Peeteli kirikusse traditsioonilisele väärikate kirikutöötajate jõulupeole kogunenud emerituuris olevad vaimulikud abikaasadega, vaimulike lesed ja pensionäridest kirikumuusikud.

Kokkusaamist alustati jumalateenistusega, teenisid peapiiskop Urmas Viilma, EELK diakooniatalituse juhataja õp Avo Üprus ja Peeteli koguduse õp Alo Martinson, organist oli Eve Padar.
Oma jutluses rääkis õp Martinson kahest Armstrongist – Louis Armstrong laulis kuulsaks laulu „What a won­derful world“ („Imekaunis on maa“ – H. Karmo tõlge – T. P.) ja teine, Neil Armstrong oli esimene inimene Kuul, kes vaatas sealt imekaunist Maad. Selle ilusa maailma üle õpetaja mõtiskleski.
„Jumal vaatas ka oma loodu peale ja kõik oli hea. Kristus on see, kes on toonud maailmale selle hea tagasi, mis vahepeal kaduma läks. Sellest tulenevalt võime laulda ka meie nii nagu Louis Armstrongki – mis imekaunis maa,“ kõneles õp Martinson. Ta avaldas head meelt, et nii paljud olid kohale tulnud.
Mälestati aasta jooksul lahkunuid: Ruhnu kogudust ustavalt teeninud õpetaja Harri Reinu ja Tartu Peetri koguduse kauaaegset koorijuhti-organisti Erna Säägit.
Jõululauas tervitas sõnavõtuga peapiiskop Urmas Viil­ma, kes märkis, et iga ajaperiood, kus vaimulikud ka teeninud, on olnud huvitav aeg. Ta avaldas lootust, et nii mälestusteraamatutes kui pildialbumites möödaniku ajad ka noorematele nähtavaks saavad.
Peapiiskop muretses selle üle, miks kirikupingid tühjad on. Vaimulikud ja kiriku töötegijad teevad suurt tööd, annavad oma aja ja vahendid ning ikka on kirikupingid tühjad. Aga Jumal on sama eile, täna ja igavesti. Jumal on andnud igale ajale oma rõõmuhetked ja väljakutsed ning me peame ustavana kinnitama ennast Jumala külge, vastu pidama ja uusi väljakutseid rõõmuga vastu võtma.
Komme kutsuda jõuluajal kokku pensionil olevaid kirikutöötajaid sai alguse 23 aastat tagasi. Koos on käidud konsistooriumis, toonases diakooniakeskuses Tehnika tänavas ja viimastel aastatel Tallinna kogudustes.
Tiiu Pikkur

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)