Esileht » Uudis » Esileht »

Su üle Jumal valvaku

06.06.2018 | | Rubriik: Esileht

Nõmme kiriku aias lauldi taas Jumala kiituseks.
Tiiu Pikkur

Tallinna praostkonna laulupäev „Su üle Jumal valvaku“ peeti 3. juunil Nõmme Rahu kirikus – armulauaga palvus kirikus ja kontsert aias.

Palvusel teenisid emeriitpeapiiskop Andres Põder, Tallinna praost Jaan Tammsalu, Nõmme Rahu koguduse õpetaja assessor Ove Sander, Tallinna abipraost Arho Tuhkru ning õpetajad Eve Kruus, Alo Martinson ja Mikk Leedjärv. Muusikaga teenisid Imbi Laas (orel) ja Eivin Toodo (viiul).
Laulupäeva kontserdil laulsid Tallinna koguduste ja kristlike koolide sega-, nais- ja lastekoorid, mängis ühendpasunakoor Kahro Kivilo juhatusel.
Kontserti avades rõõmustas Rahu koguduse juhatuse esimees Meelis Pirn, et õnneks on praostkonna laulupäev igal aastal, mitte nelja aasta järel nagu üldlaulupeod, sest see oleks liiga pikk aeg, et oma lauluoskuse näitamist oodata.
Lauljaid ja külalisi tervitades ütles Ove Sander: „Kindlasti on tänasel päeval väärtus selles mõttes, et tegelikult on juba pisut üle üheksa aastakümne, kui siia Nõmme mändide alla laulma on tuldud. Tookord oli siin eestvõtjaks õpetaja Anton Eilart, kelle kohta öeldi, et ka murulible ei kasvanud Nõmmel ilma temata, ta oli mees, kelle teod ulatusid üle Eestimaa. See on järjepidevuse ja traditsioonide hoidmine, mille tunnistajad me täna oleme.“
Kiriku aia paesel laululaval esinesid Tallinna Jaani, Kaarli, Nõmme Rahu, Peeteli, Püha Vaimu ja Viimsi koguduse koorid, Oleviste koguduse naiskoor, Püha Johannese kooli lastekoor, Kose kiriku pasunakoor ja instrumentalistid. Kontserdil kõlas nii uuem vaimulik kui ka traditsiooniline koorilaul, kuulajad said oma panuse lisada ühislauludega.
Laulupäeva korraldajad olid Tallinna praostkond ja Nõmme Rahu kogudus, eestvedaja nagu paljudel varasematel kordadelgi väsimatu Imbi Laas. Laulupäeva õnnestumisele aitasid kaasa kooride dirigendid, muusikud ja muidugi igas vanuses koorilauljad. Tänu ka tehnilisele meeskonnale ja kohvikupidajatele.
Ilus suveilm tõi kokku ohtralt kuulajaid, lasi nautida laulu ja pillimängu. Laulupäev on leidnud kindla koha nõmmelaste ja nende külaliste südameis.
Tiiu Pikkur

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)