Esileht » Uudis » Uudised »

Stockholmi kogudusel on uued armulauariistad

27.03.2013 | | Rubriik: Uudised

EELK Stockholmi kogudusel on uued hõbedast armulauariistad, mis on valmistatud tänu lahketele annetajatele.

Mõni kuu tagasi kuulutasime Stockholmi Eesti Päevalehes välja korjanduse armulauariistade soetamiseks. Nüüd võime jagada oma rõõmu, et meie lootus täitus ning karikas, pateen ja leibade karp on valmis. Tulevikus kavatseme lasta teha veel komplektiga sobiva veinikannu. Armulauariistad on valmistanud Tallinna hõbesepad koguduse õpetaja Tiit Pädami jooniste järgi.
Komplekti kõikide osade juhtivaks kujundiks on rist ja kaheksatahulisus. Kaheksa oli juba algristikoguduses igaviku sümbol. Kaheksas päev on tulevase ajastu, uue loomise, Messia päev. Algkiriku kabelid olid kaheksatahulised, sümboliseerides, et ristitu saab osa uuest elust, igavikust, mis on kogetav juba selles maailmas.
Kaheksatahuline pateen, leibade karp ja karikas sümboliseerivad, et armulaual murrab igavik sisse meie ajalikku ellu.
Praost Ingo-Tiit Jaagu pühitses uued armulauariistad jumalateenistusel Stockholmi Jacobi kirikus ja seejärel võeti need ka esmakordselt kasutusele.
Maie Martinson,
koguduse juhatuse esimees

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)