Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sotsiaalkeskus on abi eest tänulik

07.04.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Õppetöö on keskuses olulisel kohal. Õpetajarollis on keskuse kasvataja Denis Rešetnikov.Mati Sinisaar

Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse õpilas- ja noortekodu on muutunud koolilaadseks asutuseks, ütleb keskuse direktor Mati Sinisaar.

Kuigi terve viimane aasta on sotsiaalkeskuse jaoks olnud keeruline, on hakkama saadud. Koroonaviiruse leviku tõttu tuli märtsi keskpaigas küll sulgeda päevakeskus, kus tavaolukorras käis umbes 25 last, kuid keskus jätkab tööd. Kui enne elas keskuses üheksa last, siis päevakeskuse sulgemise järel on neid rohkemgi, 13. Mati Sinisaare sõnul on veel üks laps avaldanud soovi keskusesse elama tulla.

Sellega on kätte jõudnud ka keskuse vastuvõtu suutlikkuse piir, seda nii ööbimisvõimalust kui personali vähesust arvestades. Ka on peaaegu kõik töötajad seotud laste õppeprotsessiga. Kõik hommikud algavad keskuses tundidega – igal lapsel on arvuti, et osaleda õppetöös. Aga iga lapsevanem teab, et sel moel õppides vajab laps kindlasti abi. Keskus tänabki kõiki inimesi, kes on neile arvuteid kinkinud.

Muidugi on lastel ja töötajatel vaimselt raske: lastel lubatakse koju minna vaid nädalalõppudel, aga mitte sõprade juurde, keskuse õue tohib minna vaid koos kasvatajaga. Pingete maandamiseks on nädalalõppudel käidud looduses. Vabatahtlikuna on appi tulnud kaks sakslast ja lisaks läbib keskuses kaitseväe asendusteenistust üks noormees. Mati Sinisaar kiidab ka keskuse tublisid töötajaid ja on tänulik, et võib seda tööd teha.

Veel lisab ta, et praeguses keerulises olukorras on tal suurenenud vajadus jumaliku tarkuse järele. Ta imetleb inimeste tublidust pandeemiast tingitud olukorraga hakkama saada ja peab oluliseks aidata neid, kel raskem.

Rita Puidet

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)