Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Sõprus kasvab ikka veel

12.01.2022 | | Rubriik: Teated

Schmalkaldeni praostkonna dekaan Ralf Gebauer kirjutab Saksamaalt Lääne praostkonna aastakirjas, et tema eeskujuks on Ungari printsess Eliisabet, kes suri juba 1231. Gebauer  kirjutab: pean vajalikuks, et ka meie kirikuna, iseäranis praegusel ajal, ehitaksime sildu ja aitaksime inimestel üksteist paremini mõista. Veel võib tema tervitusest lugeda, et Jeesuse Kristuse kaudu ehitatud sild on tugevam kui surm ja meeleheide.

Aastat kokku võtvas väljaandes on palju rõõmustavat: Läänemaa aasta tegu on Ridala 800. aastapäeva ja Kullamaal kirikumuusiku Tooni Leedjärve 75. sünnipäeva tähistamine, Karuse kogudus sai riigilt toetust hooldusmasinate ostuks, riik toetab hingehoiuteenuse pakkumist hooldekodudes jm.

Triinu Pikkmets Mihkli kogudusest ütleb, et kirikulaulude kaudu on lihtne ka Jumala ja jumalariigi kohta teada saada. Triinu on 17 ja saadab koguduses kirikulaulu orelil.  Rooslepa kabelis on nüüd igal pühapäeval palvus ja sõnateenistusi peab usuteaduse instituudis õppiv Siim Kallas. Lugeda saab Ridala koguduse toimekast kirikuteenrist ja juhatuse esimeheks valitud Kai Krausist, sellestki, et Vormsi kirik vajab uut katust, aga ka paljust muust. Vahelehest leiab aga advendiaegsed jumalateenistuste ajad koos piiskop Tiit Salumäe jõulutervitusega.

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)