Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sooviga panustada väliseestlastele

17.09.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Üheksa aastat Paide kogudust teeninud õpetaja Algur Kaerma on 15. oktoobrist ametist vabastatud, sest suundub Kanadasse.

31 aastat vaimuliku ametis teeninud Algur Kaerma ütles Eesti Kirikule, et soovib mõnda aega jumalasõnaga teenida väliseestlaste juures. Ta on hooldajaõpetajana teeninud Saaremaal, täiskohaga õpetajana Tapal ja Paides. Viimasesse veerandsajandisse jääb palju ehitus- ja remonditööd mõlema viimati nimetatud kiriku juures.
Õpetaja Kaerma tunnistab, et on remontidest ja sellega seonduvast aruandlusest väsinud, kuigi sel nädalal peaksid lõppema kiriku sisetööd ja Paide linna sünnipäeval 1. oktoobril seisab ees pidulik sündmus, kiriku taaspühitsemine. Hea huumorimeelega õpetaja ütlebki, et viimane aeg on teenimispaika vahetada, muidu võib ta hakata kirikut omaks pidama. Ei tohi unustada, et see kuulub kohalikule rahvale. Koguduse ja uue õpetaja mureks jääb kiriku välisremont.
Kanadas, kus Kaerma hakkab teenima Vancouveri eesti kogudust, saab ta pühenduda vaimsele tööle ja loodab pääseda sealse ülikooli arhiivi, et uurida materjale magistritöö jaoks. Tal on kokkulepe Tartu ülikooli usuteaduskonnaga, kus praegu on õpingud pooleli, et kirjutab oma lõputöö sealse eestlaskonna mälestuseks Vancouveri koguduse ajaloost. Kui koostöö sealse kogudusega laabub ja Jumal lubab, on ta valmis pikemaks ajaks Eestist eemale jääma.
Lõikustänupüha jumalateenistusel õnnistab õpetaja Algur Kaerma suvise leerigrupi, et siis kogudusega hüvasti jätta. Koguduse õpetajaks kandideerimiseks on peapiiskopilt loa saanud Kari Antero Tynkkynen, kes on praegu teenimas Lääne praostkonnas.
Rita Puidet

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)