Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Soosinguajad

12.08.2009 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäevastes kirjakohtades palub Vana Testamendi tekstis Aabraham Soodoma pärast, aga linn hävib, Uue Testamendi lugemises Jeesus hurjutab Galilea linnu ning Luuka evangeeliumist antud kirjakohas Jeesus nutab Jeruusalemma pärast. Saabuv pühapäev jääbki lähestikku Jeruusalemma templi hävitamise päevaga.
Kui neid piiblikohti lugeda ja mõelda pühapäeva taustale, siis tekib küsimus, kus siin veel need soosinguajad on. Aus vastus ütleb, et need on jäänud antud linnade ja rahvaste jaoks seljataha ning inimesed on oma võimalused, mis neile kätte on antud, maha mänginud.
Siin maailmas on antud nii inimestele kui rahvastele oma head ajad ning elu juurde kuuluvad ka raskused ja probleemid. Raskuste aeg on selles mõttes soosinguaeg, et see sunnib meid elu üle järele mõtlema ja tegema õigeid valikuid. Elukriisides seisab nii rahvas kui üksikisik oluliste valikute eest, millest sõltub tema saatus.
Heal juhul viib see järelemõtlemine inimese või rahva jälle Jumala juurde tagasi. See ongi Jumala arm ja inimese jaoks suur soosing.

Kaido Soom

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)