Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Soomlaste abil välja antud leeripiibel on leidnud head kasutamist

18.12.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

PiibelEesti Piibliseltsi 200. aastat jääb märkima veel üks tähelepanuväärne ettevõtmine.

Kolme aasta jooksul (2011–2013) tehti Espoo toomkoguduses leeripühadel korjandusi leeripiibli väljaandmiseks Eestis. Kokku laekus projekti läbiviimiseks 25 584 eurot. Peale korjanduste kasutati projekti toetuseks ka 19 000 eurot koguduse oma raha. Projekti kogukulu oli 45 102 eurot. Ka EELK konsistoorium toetas projekti 6000 euroga. Espoo koguduse toetusel on nüüd Eesti leerilastel võimalus saada endale Piibel enne leerikooli viie euroga. Leeripiibleid (fotol), milles on ka apokrüüfid, trükiti 6000.
Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola ütles Eesti Kirikule, et kuna Piibel on üsna kallis trükis, siis viis eurot maksta on kõigile jõukohane. Põlva kogudus on piibliseltsist leeripiibleid juba ka juurde ostnud. Projekti kohta on õpetajal öelda ainult tänusõnu, sest neid piibleid kasutatakse ka piibli- ja palveringis.
Leeripiiblit esitleti 2012. aastal Tallinna Püha Vaimu kirikus ning peapiiskop Andres Põder õnnistas need ja tänas soomlasi abi eest.
Kohal olid peale meie kirikuinimeste ka Soome Piibliseltsi peasekretär Markku Kotila, Espoo toomkoguduse ülemõpetaja Antti Kujanpää ja pastor Raigo Liiman. Soome Piibliselts tähistas oma 200. aastapäeva 2012. aastal.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)