Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Soomlased tutvustasid uut piiblisaiti

04.11.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Karkku evangeelse kooli õpetaja Erkki Koskenniemi (vasakul) ja Tartu Maarja koguduse õpetaja Joona Toivanen tutvustamas uut internetilehte Bibletoolbox. Kaido Soom

21.–22. oktoobril viibisid Eestis 10 Soome Karkku evangeelse kooli esindajat, et tutvuda Eesti kogudustega ja tutvustada oma tööd eestlaste heaks.

Rühma juhtis Erkki Koskenniemi, kes on SLEY (Suomen Luterilainen Evankeliumiyhdistys) Karkku evangeelse kooli piibliõpetaja. Ülejäänud üheksa olid selles koolis noorsootööd ja rahvusvahelist tööd õppinud noored. Kui õpetaja viibis Eestis kaks päeva, siis noored jäid siia kolmeks päevaks, et tutvuda Eesti kirikueluga ja Tartu linnaga. Tallinnas oli kohtumine ka misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaruga.
Reisi peaeesmärk oli tutvustada uut internetilehekülge http://bibletoolbox.net/et, mis toob erinevates maailma keeltes jumalasõna inimesteni. See internetileht on olemas soome, inglise, rootsi, vene, jaapani, suahiili keeles. Loomisel on vastav internetilehekülg eesti ning veel mitmes keeles, sh araabi keeles.
Bibletoolboxi nime kandev internetilehekülg sisaldab tavalisele piiblilugejale tuge pühakirja lugemisel ja usus kasvamisel. Sait on ennekõike mõeldud neile, kel on küsimusi ristiusu kohta, aga esimestest küsimustest minnakse edasi ka sügavamale. Erkki Koskenniemi on selle internetilehekülje eest vastutav isik, aga tekstil on palju autoreid.
Eestikeelne versioon Bibletoolboxist on netis juba kuu aega üleval olnud tänu vabatahtlikele tõlkijatele. Suvel polnud veel ühtegi tõlkijat, praeguseks on leitud mõni usin inimene, kes on tekste tõlkinud. Eestis vastutavad projekti eest Joona ja Helene Toivanen Tartu Maarja kogudusest ja nad ootavad vabatahtlikke nii soome kui inglise keelest teksti eesti keelde tõlkima. Nii kasvab Bibletoolboxi eestikeelne lehekülg pidevalt.
Soomekeelne piiblilehekülg on põhjalik, sündinud mitmekümne aasta jooksul ning seda on juba kaua aega väga põhjalikult kasutatud. Evangeelium on mõeldud kõigile rahvastele. Jumala sõnumit peab kuulma kõigis keeltes, on Erkki Koskennie­mi veendunud, sest «Jumala sõna on igale inimesele siin maailmas».
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)