Esileht » Uudis » Uudised »

Soomlased toetavad EELKd leerilastele piiblite hankimisega

12.09.2012 | | Rubriik: Uudised

Espoo toomkogudus on algatanud projekti, mida toetavad Soome ja Eesti piibliselts ning EELK konsistoorium.

Espoo toomkogudus võttis aastateks 2011–2013 misjonitöö üheks sihtmärgiks toetada korjanduste kaudu EELK kogudusi leerilastele piiblite hankimisel.
Selleks otstarbeks lähevad näiteks nende koguduse leeripühade korjandused. 2011. aasta jooksul koguti Espoos leeripühade korjandustega EELKs leeri tulevatele inimestele piiblite hankimiseks 8474 eurot.
EELK avalike suhete komisjoni koosolekul märtsis tutvustas assessor Tiit Salumäe Soome ja Eesti koostöökokkulepet, mille kohaselt trükitakse leerilastele 6000 piiblit. Arvestatud on kolme aasta vajadusega. 2010. aastal konfirmeeriti EELKs 1772 ja 2011. aastal 1434 inimest.
Piibli hinnaks kujuneb 20 eurot, millest leerilapsel tuleb maksta umbes neljandik, ülejäänud summa tasuvad EELK, Espoo toomkogudus, Soome ja Eesti piibliselts. Toona oli Tiit Salumäe kindel, et Piibel ilmub kevadel.
Asjaajamised ei kulge aga nii kiiresti ja nüüd annab Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson lootust, et Itaalias trükkimisel olevad piiblid jõuavad Eestisse sügisel, kus need siis koostööpartnerite juuresolekul pidulikult vastu võetakse ja üle antakse. Piiblile on kaanekujunduse teinud Mikk Leedjärv, osa tiraažist on kõvaköiteline.
Jaan Bärensoni sõnul on taoline koostöö üheks väljundiks, kuidas kahe maa piibliseltsid Ühinenud Piibliseltside kaudu töötavad.
Sirje Semm

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)