Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Soome vabariigi aastapäev Tartus

30.11.2016 | | Rubriik: Teated

Reedel, 2. detsembril kell 18 toimub Tartu Ülikooli aulas Soome Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsertaktus.
Peokõne peab Soome uus aukonsul Tartus Verni Loodmaa. Tervitustega esinevad Tartu Ülikooli soome keele ja kultuuri külalislektor Tiina Nahkola, aasta soome keele õpetaja Mare Soomere ja Soome kaitseatašee Eestis Jussi Voutilainen. Etteastega esinevad Tartu Soome Kooli õpilased, kontserdi annavad Mari Kalkun ja Maija Kauhanen.
Galeriis Noorus (Riia mnt 11) on 30. detsembrini avatud Soome kunstniku Sofia Wilkmani näitus «Lines».
Jõuluvana postkontor on avatud 9. detsembrini Soome Instituudi raamatukogus Ülikooli 11. Kirjuta jõuluvanale kiri ning pane see instituudis asuvasse postkasti. Usinad päkapikud toimetavad kirja jõuluvanale Lapimaale.
5.–9. detsembrini kl 11–14 pakutakse Ingeri majas Veski 35 soomepäraseid lõunasööke. Samas on 4. ja 18. detsembril kell 15 soomekeelne jumalateenistus.
Soome iseseisvuspäeval 6. detsembril kell  12 mängivad Tartu Raekoja kellad J. Sibeliuse «Finlandiat». Kl 17 avatakse  Tampere Majas Jaani 4 Küprose juurtega Soome kunstniku Niina Achilleose näitus.
7. detsembril kell 16–18 on Soome Instituudi raamatukogus Ülikooli 11 päkapikukool. Oodatud on 5–9aastased lapsed. Töötuba on tasuta!

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)