Esileht » Uudis » Esileht »

Soome reisi päevade kava 14.–18. augustil

13.06.2018 | | Rubriik: Esileht

Reisi peaeesmärk on tutvuda Nõukogude Venesse jäänud Karjalast Soome ümber asunud Valamo kloostri ja läheduses asuva Lintula naistekloostri elu ja tegemistega. Meiega on kaasas vaimulik Urmas Oras. Tema juhib ka ühiseid vestlusi ja palvusi.
14. august, teisipäev
Kogunemine kell 22.00 sadamas D-terminali juures meie reisibussis, kust saab kätte laevapiletid. Ärasõit Tallinki laevaga kell 23.30. Ööbimine laevas.
15. august, kolmapäev
Kell 6.00 lahkume laevalt, asume bussi peale. Enne Lahti linna hommikusöögipeatus ABC tanklas. Lahtis vaatame põgusalt Alvar Aalto projekteeritud kirikut ja Eliel Saarineni projekteeritud raehoonet. Teel lõunasöögipeatus. Varkkauses mehaaniliste muusikariistade eramuuseumi külastus. Omanäolise muuseumi lõbus ja hariv külastus võtab aega poolteist tundi ja maksab kuni 16 eurot. Pilet ei ole arvestatud reisi hinda. Edasi sõidame Heinävesi poole Valamo kloostrisse. Majutume kahekohalistes tubades. Majas on kööginurk, kus saab vett keeta ja kaasa võetuga keha kinnitada. Poodi seal ei ole, on avatud kohvik-restoran. Ühine õhtusöök esimesel õhtul on reisi hinna sees.
16. august, neljapäev
Hommikusöök hinnas. Kloostrit tutvustav ekskursioon ja kloostri varasid tutvustava näituse külastamine kogu rühmale. Seejärel bussisõit naabruses asuvasse naiste kloostrisse Lintulasse ja ringkäik. Õhtupoolel kloostris vaba tegevus omal käel. Jumalateenistused kell 6, 12 ja 18. Lähedal asub unikaalne kalmistu, kus on ka Soome legendaarse kirjamehe Pentti Saarikoski haud.
17. august, reede
Hommikusöök, alustame tagasiteed. Vaatame Kerimäe kirikut, suurimat puukirikut Euroopas. Teel teeme ka poe- ja tanklapeatuse, et lõunatada ja ehk osta veel söögipoolist. Lappeenrannas Saima järvistu kaldal on vaadata omapärane liivalinn ja vanad kindlushooned künkal. Ööbime Kotka lähedal hotellis Villa Vanessa kahe- ja kolmekohalistes tubades.
18. august, laupäev
Hommikusöök ja alustame sõitu Porvoo poole, mille vanalinnas teeme jalutuskäigu. Sealt juba Helsingi Läänesadamasse (Länsisatama) kell 13.30 väljuvale laevale. Tallinna saabume 15.30, meie buss sõidab veel maaliinide bussijaama, et soovijad edasi sõita saaks. Õhtuks oleme kõik kodus.
* * * Reisi kogumaksumus on 290 eurot, millest 50 eurot ettemaks on tasutud. Palun ülejäänud summa tasuda 25. juuniks SA Ajaleht Eesti Kirik kontole EE622200221024169298.
Soome reis 11.–15. septembril samal marsruudil
Palun reisile registreerunutel teha esimene sissemaks 50 eurot samuti 25. juuniks SA Ajaleht Eesti Kirik kontole EE622200221024169298. On vabu kohti.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)