Esileht » Online » Online artiklid »

Soome kristlik telekanal TV7 alustab ülekandeid Eestis

09.12.2009 | | Rubriik: Online artiklid

15. detsembril alustab tegevust Eesti kaablivõrgus kristlik kanal Taevas TV7. TV7 pakub mitmekülgset vaimulikku programmi kõigile vanusegruppidele. Kanal on oma ilme poolest põhjamaine.

Kanal pürgib looma uutmoodi kultuuri, milles usuasjadest saab rääkida vabalt–ka avalikkuse ees. TV7 tahab ehitada silda ka tavainimese ja koguduse vahele.

TV7 programm koosneb piibliõpetusest, vestlussaadetest, uudissaadetest, dokumentaal- ja muudest filmidest, muusikast ning loomulikult laste- ja noortesaadetest. Kanal on konfessioonidevaheline.

Saatetegijaid ühendab Piiblil põhinev kristlik eluvaade.

Alguses saadetakse Eestisse TV7 saateid identselt Soome TV7 saadetega ja osaliselt eestikeelsete subtiitritega. Õige pea soovitakse kõik saated tõlkida eesti keelde. Lõppeesmärk on, et eestlased hakkavad osasid saateid ka ise tootma. TV7-le on 2003. aastal aluse pannud meediakontserni Sanoma Oy juhtimises kaua aega töötanud tuntud meediategelane Martti Ojares. Kanalil on umbes 35 töötajat Soomes, Eestis ning Iisraeli välistoimetuses. Tavalised Soome kristlased finantseerivad kanalit toetusmaksudega. TV7 osanikke on praegusel hetkel umbes 350 eraisikut ja organisatsiooni. Kanalil on ligi 4000 toetajaliiget. Eelarve katmiseks soovitakse edaspidi Eestis luua vabatahtlikele sarnane mudel.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)