Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Soome kiriku usutunnistuskirjad internetis

25.05.2011 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Usutunnistuskirjades on luteliku kiriku õpetuse alus ja  on loomulik, et me saame neid emakeeles lugeda.Kui eestikeelsed usutunnistuskirjad alles ootavad avaldamist, on need soomekeelsetena netist kättesaadavad.
Aprillis toimunud EELK kirikukogu istungjärgul esitas õpetaja Illimar Toomet järelepärimise usutunnistuskirjade (Liber concordiae) eestikeelse tõlke avaldamise kohta, mida pole suudetud siiani teha.
Soome luterlik kirik on selles suhtes olnud innovaatilisem ja pannud usutunnistuskirjad oma kiriku kodulehele kõigile tutvumiseks. Usutunnistuskirjad leiab aadressilt www.evl.fi/tunnustuskirjat .
Muidugi on lihtsam lugeda tekste raamatust, kuid ilmselt on Eestis tegu siiski vägagi väikesetiraažilise ja samas mahuka väljaandega, mis tõstab ühe eksemplari hinna küllaltki kõrgeks. Miks ei võiks ka meil olla usutunnistuskirjad avalikult internetist kättesaadavad nagu Piibelgi?
Kuni meie selleni jõudnud pole, on soome keele oskajatel võimalus kiriku õpetuslike alustega tutvuda, kasutades Soome kiriku kodulehekülge.
Lisaks on seal juttu ka usutunnistuskirjade taustast ja piiblitsitaadid on varustatud linkidega võrgupiiblile.
Kaido Soom

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)