Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Soome ja Eesti misjoniorganisatsioonide koostöö

12.10.2022 | | Rubriik: Kirikuelu, Persoon kaasajast


Ville Auvinenile andis EELK koostöömedali üle misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru 5. oktoobril Tallinnas misjonäride nõupidamise päeva avapalvuse järel. Kirsi Vimpari.

Soome Luterliku Misjoniühenduse (SLEY) misjonijuht Ville Auvinen sai koostöömedali vastavalt EELK konsistooriumi augustikuu otsusele.

Medal näitab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Misjonikeskuse ja Soome Luterliku Misjoniühenduse koostöö tugevust. 

Ville Auvinen selgitab ajalehele Eesti Kirik koostöö tausta ja tähendust. „Soome Luterlik Misjoniühendus on 1800. aastate keskel tekkinud evangeelse äratusliikumise organisatsioon. SLEY kui organisatsioon asutati 1873. aastal, nii et järgmisel aastal tähistame selle 150. aastapäeva. SLEY töötab nii Soomes kui ka misjoniväljadel, oma esimesed misjonärid saadeti Jaapanisse 1900. aastal. Praegu on misjonärid kaheksas riigis.“

Auvinen mainib, et koostöö SLEY ja EELK vahel on kestnud peaaegu 20 aastat. Praegu on SLEY-l Eestis neli misjonäri. Kolm neist töötavad Lõuna-Eestis laste ja noortega ning üks koordineerib misjonikeskuses kirikukoolitust. Eestis tegutsevad SLEY rahastusel misjonärid Kirsi Vimpari, Salome Olenius, Olli Olenius ja tänavu nn kodumaa-aastat veetev Liisa Rossi

Aastate jooksul on misjonäride arv varieerunud ühest neljani, selgitab Auvinen. SLEY töötab ka EELK juures Kagu-Aasias, kus üks SLEY misjonipaaridest on ka Eesti kiriku misjonär.

Auvineni sõnul töö Eestis jääb ka tulevikus SLEY üheks prioriteediks, seega ei ole plaanis vähendada siin misjonäride arvu.

Kaido Soom

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)