Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Soome aastapäev

04.12.2019 | | Rubriik: Teated

Tartus
6. detsembril kell 12 mängivad raekoja kellad J. Sibeliuse „Finlandiat“. Kell 12.20 kõlab esmakordselt raekoja kelladel Soomest pärit rahvaviis „Jenka“, kuuma jooki pakub Soome aukonsulaat.
4. detsembril kell 18 on Soome 102. aastapäeva aktus ülikooli aulas. Peokõne peab professor Janne Saarikivi Helsingi Ülikoolist, kontserdi annab pianist Ossi Tanner.
Auhinnatud ja lootustandev Soome klaverivirtuoos Ossi Tanner (snd 1997) on õppinud Sibeliuse akadeemias ja Pariisi konservatooriumis. Ta võitis Tampere klaverikonkursi aastal 2017 ja Leevi Madetoja nimelise klaverikonkursi aastal 2015. Tanner on teinud koostööd tuntud dirigentidega ja esinenud mitme sümfooniaorkestri solistina. Ta on esinenud Soomes peaaegu kõikidel olulistel klassikalise muusika festivalidel. Lisaks on Tanner andnud kontserte mitmes Euroopa riigis ja Venemaal. Kavas Jean Sibeliuse, Erkki-Sven Tüüri, Einar Englundi ja Heino Kase heliteoseid. Sissepääs on tasuta.
Haapsalus
7. detsembril kl 15 lauldakse toomkirikus kaunimaid jõululaule ja tähistatakse Soome Vabariigi aastapäeva (soome keeles). Teenivad piiskop Tiit Salumäe ja õp Hannele Päiviö. Orelil Lia Salumäe.
Tallinnas
6. detsembril kell 12 Rootsi-Mihkli kirikus iseseisvuspäeva jumalateenistus. Teenivad Hannele ja Markku Päiviö, orelil teenib kaasa Ulla Krigul.
Kauneid jõululaule lauldakse Viru hotellis 11. detsembril kl 18. Muusikaga saadab Ulla Krigul, sõnaline osa Hannele ja Markku Päiviö.
Pärnus
14. detsembril kl 17 lauldakse kauneid jõululaule Pärnu raekojas Nikolai 3. Laulab bariton Hannu Niemelä, sõnaline osa Hannele ja Markku Päiviö.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)