Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Söömaaeg Peetelis – oodatud aastasündmus

19.01.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Ühiskond, Uudised

Peeteli koguduse töötaja Pille Kaljurand, õpetaja Avo Üprus ja vabatahtlik Rein Rõuk kodutute söömaajal rooga jagamas.Foto: Mati SinisaarTallinna Peeteli kirikus kaeti toidulaud 80 kodutule. Enne sööma asumist jagas õpetaja Avo Üprus kokkutulnutele ka vaimutoitu.
Aastaid on Peeteli kogudus korraldanud vana kalendri jõulupühadel kodututele jõulupeo, kus pärast lühikest jumalateenistust pakutakse sooja toitu ning igaüks saab kaasavõtmiseks veel toidupaki. «Kuna meie sihtgrupiks on peamiselt venekeelne inimene siitsamast Koplist, siis sellest tulenevalt olemegi ajastanud selle just õigeusu traditsiooni järgi,» selgitab Eesti Kirikule Peeteli koguduse sekretär Mirjam Niilisk.
Kui aastatega on tulijad juba tuttavad, siis tänavu oli mitmeid liitujaid. Küllap võib selle kanda õues ja majanduses valitseva jäise kliima arvele. Masu ilminguks peab Niilisk, et kokkutulnute hulgas oli korraliku välimusega inimesi, kes veel hiljuti polnud koduta ja tööta.
Kaasavõtmiseks mõeldud toidupakk oli komplekteeritud nii, et toidu valmistamiseks piisab lõkkest. See sisaldas viinereid, võid, juustu ja makaronitooteid. Olulise komponendina olid küünlad. Isegi siis, kui kodutud koopereeruvad mõnda Kopli liini korterisse, puudub seal elekter ja valgusallikana on küünal asendamatu.
Üritus ei vaja reklaami, seda teatakse oodata. Samuti seda, et enne ihutoitu turgutatakse jumalasõnaga. «Mina pean seda lausa saavutuseks, milleni on viinud meie pikaajaline taktika. Ka siis, kui me käime Koplis kohapeal abi viimas, alustame ikka palvega. Seal ei tule pakile järele ainult kodutud, vaid ka vähemkindlustatud pered,» räägib Niilisk. Toiduabi seda vajavatele jagatakse vastavalt annetuste saabumisele. Külmadel talvekuudel püütakse Kopli liinidel käia vähemalt kolm korda kuus.

Liina Raudvassar

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)