Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Sõnum tuleb selgelt sõnastada

17.03.2021 | | Rubriik: Esileht

Nii ütleb eile 70. sünnipäeva tähistanud õpetaja Aare Kimmel.

Rannamõisa ja Randvere kogudust teeniv õpetaja Aare Kimmel (fotol) on rääkinud, et kasvas teenijaametisse Karl Reinaru (1915–2003) kõrval. Ja tunnistab: „Paljuski just tänu Karl Reinarule olen see, kes ma olen. Ta oli innukas, selge, julge ja veendunud usus ja Kristuse evangeeliumi kuulutamises, selles ehk ongi ta mõju mulle kõige suurem.“ Andke andeks, et ma Aare Kimmeli sõnad talle endale üle kannan: ta on suurepärane innustaja ja oskab inimesi rakendada, eriti noori. Tema mõju on kogudustes, mida ta teenib, kindlasti suur. 

Jumala arm ja and

Pereraadios kõlab juba aastaid Aare Kimmeli saade „Piibel kaanest kaaneni“. Teda on väga hea kuulata, sest tema selgitused on hästi arusaadavad. Endale nii omaselt kinnitab vaimulik: „Tunnustust saada on muidugi tore, aitäh, aga selle taga on tõesti ainult Jumala arm ja and (ehkki see kõlab kulunult). Kui Tema annab sõnumi palves ja osaduses, siis tuleb see läbi mõelda ja selgelt sõnastada. See on endalegi elustav ja rõõmustav ja seda on hea jagada.“ 

Kui head sõnumit kuulab jumalateenistustel väiksearvuline kogudus, siis raadio auditoorium on suur. „Saade õpetab Piibli tundmise ja mõistmise kõrval ka süsteemsust, süvenemist ja laiema pildi nägemist. Seal saavad käsitletud ka rasked kohad ja teemad, millest muidu meelsamini mööda läheks. Ajendab mõtlema, juurdlema, aga ka mõtteid võimalikult selgelt ja piiritletult väljendama, et kuulata oleks võimalikult kerge,“ iseloomustab vaimulik oma tööd. 

Saade aitab kasvatada kuulajate usku ja usaldust jumalasõna vastu ning aitab Piiblit paremini mõista, on Aare Kimmel lootusrikas. Ning on tänulik positiivse tagasiside eest.

Jumal kannab hoolt

Praeguse olukorra kohta ütleb ta, et piirangud muidugi häirivad, sest pühapäevakool ja noortetöö on seisma pandud ja jumalateenistustel on inimesi olnud tavalisest veerandi võrra vähem. Et mitte valesti aru saada – piirangud on vajalikud. Teisest küljest ei ole Jumal jõuetumaks jäänud ega kontrolli kaotanud − tee ülespoole on kogu aeg lahti! Aare Kimmel lisab, et vaimulikult ju ka praegu nälga ei jää.

Tegelikult võiks praegune olukord panna meid vaimulikult tõsisemalt mõtlema, küllap ka meeleparanduse poole suunama. Üle vaatama, kas ja kuivõrd head on teed, kus käime, ja head need eesmärgid, mida – heade kavatsustega – taotleme. „Need peaks olema tõsised teemad kõigile, kes end kuidagi kristlusega seostavad,“ arutleb vaimulik.

Teenimistöös järglastele mõeldes ütleb ta, et Randvere koguduses on üks teoloogiaüliõpilastest abielupaar; kuidas nende tee ja teenistus edaspidi kujuneb, saab näha. „Loodan, et Jumal kannab oma töö jätkamise eest hoolt,“ on Aare Kimmel positiivne.

Oma sünnipäeva kohta ütleb ta, et koos perega tänavad ja ülistavad nad Issandat, kes on nii hea ja kelle heldus kestab igavesti; kes annab andeks kõik ülekohtu ja parandab kõik tõved; kes lunastab me elu hukatusest ning ehib meid helduse ja halastusega nagu pärjaga; kes täidab me suu heaga, et me iga saab uueks nagu kotkal! 

Rita Puidet

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)