Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Sõnum noortelt noortele: ära karda!

03.08.2022 | | Rubriik: Uudised

Särtsaka meeleolu lõi Rakverest pärit kristlik bänd Püha Müristus, kes tõi laagrisse elavat
Jumala kiitust.  Arhiiv.

Kartuse ja hirmu teema on oluline, arvasid noortefestivali JäPe korraldajad 13.–16. juulini Pilistveres toimunud kokkusaamist korraldama asudes.

Kui noortefestivali JäPe meeskond 2021. aasta sügisel teema paika pani, ei osanud me oodata, et maailm selle aasta veebruaris nõnda muutub. Kuid eks kartuste ja hirmude teema on alati kohane. Olgu need siis füüsilised või vaimsed, on hirmud meie ümber iga päev. Viimaste aastatega on need muutunud natuke rohkem käegakatsutavaks. Jumal kutsub meid ka selles olukorras siiski mitte kartma.

Piibel vaprusest

Nagu Paulus kirjutab oma teises kirjas Timoteosele (2Tm 1:7), ei ole meile antud arguse vaimu, vaid väe ja armastuse ja mõistlikkuse vaimu. Ning samuti hoiatab ta meid kirjas Efesose kogudusele, et me ei võitle mitte inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega (Ef 6:12). Seega peame vaprad olema, toetuma Jumalale ning koos Püha Vaimuga võitlema mitte inimeste, vaid meelevaldadega. Kuid samuti pidevalt meelde tuletama, et Issand on hea, nagu ütleb psalm 34. 

Neid teemasid illustreerisid ka lood Taavetist ja Koljatist ning Sadraki, Meesaki ja Abednego kartmatu minek tulisesse ahju. Kõike seda said noored kuulda piiblitundides ja piiblikümblustel programmides ning ka hiljem väikerühmades sügavamalt edasi arutades. Selleaastase sisu edasi andmise eest vastutas EELK noorte piiblikooli meeskond Kadre Arikaineni juhtimisel. Sisulise poole pealt toimus veel ka seminar, kus kristlasest psühholoog Karita Kibuspuu rääkis noortele hirmudest ja vastas ka nende küsimustele.

Tormi polnud, aga „müristas“ siiski

Lisaks tõsiste teemade arutamisele sai JäPel muidugi ka midagi lõbusat teha. Programmist ei puudunud mängud, fotojaht, rühmatööd, vaba lava, Vembu-Tembu turg ning palju muusikat. Muusikaliselt vedas asja meie house-bänd, kes programmides ülistust juhtis ning ka ühe palve- ja ülistusõhtu kirikus läbi viis. 

Kuigi suurt tormi JäPe ajal ei olnud, sai siiski natuke müristamist kuulda. Nimelt käis reede õhtul külas Rakverest pärit kristlik bänd Püha Müristus, kes tõi laagrisse palju energiat ning Jumala kiitust. Püha Müristus esitab põhiliselt enda kirjutatud laule ning sellel korral said jäpelased kuulda päris uut, tollel hetkel veel avalikustamata lugu („Lahendused on teel“), mis nüüd on ka kõigile kuulamiseks üleval. Muusikaliselt rikastas programmi veel ka Taizé lauludega palvus ning pühapäeval sai teenistuse ajal kuulda JäPel osaleja, kohaliku koguduse pastori poja orelimängu.

Kuigi noori oli sellel aastal natuke vähem kui eelnevatel, ei mõjutanud see osalejate osadust ning vaimsust. Laagris oli tore õhkkond ning noored olid avatud teemale ja Jumalale. Tagasisides toodi esile just ühist palveaega, ülistust ning väikerühmasid. Siinkohal läheb tänu meie väikerühmajuhtidele, kes vedasid seda olulist osa laagrist.

Järgmisel aastal taas, aga Pilistveres

Teemast lähtuvalt oli ka ettevalmistuste ajal vaja meeskonnale julgustust „Ära karda!“. Sellel korral oli JäPe korraldamine ka meeskonnale kartuste ja hirmude ületamise proov ning Jumala usaldamise võimalus. Sest kohas, kus olime, oli majal pooleli katuse vahetus ning meeskonnal oli vaja korduvalt plaane ümber teha. See olukord andis ka võimaluse JäPe ajal Vembu-Tembu turu annetused koguda just kohalikule kogudusele.

Tänu Jumalale sai siiski ka keerulises olukorras Tema armastust noorteni viia. Siinkohal tahakski esile tuua seda toredat meeskonda, kes panustas sellel korral JäPe toimimisse, ning tänada ka Kursi kogudust, et nad meid vastu võtsid.

Ärge kartke! Ka järgmisel aastal toimub JäPe ja siis juba 13.–16. juulil Pilistveres.

Triin Salmu,

laste- ja noorsootöö ühenduse tegevjuht

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)