Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sõna sai lihaks

21.12.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumal on andnud inimestele pühakirjas palju tõotusi. Sõnum Messia tulemisest maailma oli see, mida ammused inimpõlved ootasid. Jõulude ajal täitusid nende ootused: Sõna oli saanud lihaks, Päästja oli tulnud.
Enim ootasid ilmselt Päästja tulemist lihtsad inimesed ja nii saidki Jeesus-last tulla esimestena kummardama karjased. Kuid Kristus tuli kõigi inimeste jaoks ja seetõttu said teda austada pea ka idamaa tähetargad, kes olid jõukad ja ka esimesed mittejuutidest Jeesuse kummardajad. Kristus sündis siia maailma, et aidata kõiki inimesi, nii vaeseid kui rikkaid, vagasid ja Jumalast kaugel olijaid.
Meilgi on jõulupühade eel oma ootused. Ootame headust lähedastelt, ootame kingitusi, ootame lund ja kauneid pühi. Osa neist ootustest täitub, osa mitte. Kuid mitte need argised ootused pole peamised, vaid see, et meie hing võib kogeda Päästja lähedust nii pühade ajal kui nendele järgnevatel argipäevadel. Sõna sai lihaks, et anda vastus meie küsimustele ja südame sügavaimatele ootustele. Jeesus tuli meie sekka, et meid aidata.
Nii võivad pühade ajal täituda meiegi ootused, sest Jeesus sündis, elas ja suri selleks, et vastata meie vajadustele. Jõulupühadel süütame surnuaedades küünlad, mis on märk sellest, et jõuludega algas uus ajajärk, valguse võit pimeduse üle, elu võit surma üle.
Kaido Soom

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)