Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sõna sai lihaks

22.12.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jumalasse usutakse sõna kaudu. Vana Testamendi ajal andis see sõna tõotuse Päästja tulemisest siia maailma. See usk andis inimestele jõudu. Jumalat ei saanud küll keegi näha, kuid sõna andis inimestele lootust.
Jeesuse sünniga siia maailma toimuski midagi ainulaadset. Sõna sai lihaks. See, mida inimesed olid lootnud ja millesse nad olid sõna kaudu uskunud, täitus Jeesuses.
Kristus õpetas Jumalalt antud meelevallaga. Tänu Issanda tervendavale sõnale said paljud haiged terveks ja mitmed surnud tõusid üles. Jeesus andestas ekslikele inimestele ja andis neile uue võimaluse.
Issand armastas kõiki tõelise Jumaliku armastusega. Kes vaatasid Jeesuse elule, need võisid tõdeda, et Temas olid täitunud rahva ootused, et sõna oli saanud lihaks ja see toimus jõulupühade ajal, millesse nüüd astume. Jõulud on ootuste täitumise pühad.
Meile, kes me elame tänases maailmas, on antud jälle võimalus kuulda Jumalast sõna lugemise kaudu. Kuid see pole enam mingi ebamäärane ootus, see on täitunud ootus. Päästja on kingitud.
Me võime selle kingi vastu võtta ja selle läbi elada. Kristus on praegu selles maailmas meiega, et meid õpetada. Ta annab tervist ja tuge, andestab ja kingib uus võimaluse. Meie võime Jumala suure kingituse oma ellu vastu võtta.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)