Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Sõna- ja silmailu ühiste kaante vahel

14.03.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Illustratsioon raamatust „Tuulemesilane”.

Ilmunud on Heljo Männi uus luuleraamat „Tuulemesilane“, mille on välja andnud Eesti Piibliselts.
Ei ole just tavaline, et Eesti Piibliselts luuleraamatut välja annab. See ongi seltsi tegevuse jooksul esmakordne, ütleb peasekretär Jaan Bärenson. Raamatuid on piibliselts ennegi välja andnud, aga nüüdne sündis isiklike kontaktide pinnal ja kannab eesmärki tutvustada lugejatele kristlikku kultuuri laiemalt.
Vanem põlvkond tunneb hästi Heljo Männi (snd 11.2.1926) loomingut, millele viimastel aastatel on ridamisi lisandunud vaimuliku sisuga luuletusi. Käesolev luulekogu on seitsmes, mille on illustreerinud Maara Vint. Selles raamatus on 42 luuletust ja kõik need on illustreeritud. Raamat on ühtaegu nii luule- kui kunstiraamat ja suurepärane võimalus teha kellelegi kaunis kink.
Raamatu on küljendanud Mikk Leedjärv, trükitud trükikojas Rebell. Kauni valge paberi valiku on tinginud illustratsioonid, et nende õrnus hästi esile tuleks.
„Ritsikate sirin. / Armastuse ülemlaul / rohu katakombides. / Maa lähedal, / peaaegu mullas, / kust me oleme kõik võetud“, on kogu kõige lühem luuletus, ent pakub vaid mõne reaga sügavmõttelise pildi usust, lootusest ja armastusest. Jääb vaid soovida sisukaid hetki raamatu seltsis kevadet oodates.
Rita Puidet

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)