Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Sõjamuuseum korraldab kogumiskampaaniat

25.11.2020 | | Rubriik: Teated

Viimsis tegutsev Eesti sõjamuuseum otsib kogumiskampaania korras kõikvõimalikke 1990ndate alguse Kaitseliiduga seotud esemeid ja materjale. Organisatsiooni taasülesehitamise põnev ajalugu ei tohi järgnevatele põlvedele kaotsi minna.

Sõjamuuseum kutsub inimesi üles annetama kõike taastatud Kaitseliidu algusaegade ajalooga seotut, mis vähegi tundub säilitamist väärt – riideid, jalanõusid, vormielemente ning muud isikliku varustuse juurde kuuluvat; samuti aumärke, sümboolikat, dokumente, trükiseid, fotosid, videoid, päevikuid, kirju; ka relvi jne. Loetelu ei ole lõplik ning oluline on lugu, mis asjal rääkida on. Ajaloo seisukohast võib väga väärtuslikuks osutuda kõik alates vormijakist kuni tulemasinani välja.

„Kindlasti oskab iga kaitseliitlane ise kõige paremini oma organisatsiooni ajalugu nii-öelda ära tunda,“ julgustab sõjamuuseumi direktor Hellar Lill. „Palume üle vaadata oma kapid, sahtlid, voodialused, pööningud ja suvilad,“ paneb ta südamele.

„Eesti Sõjamuuseum on see koht, kuhu Kaitseliidu ajalooga seotud esemed peaksid kuuluma. Mistõttu kutsun üles kõiki staažikaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid oma asjades inventuuri tegema ja meie ajalooga seotud asju muuseumile annetama,” ütles Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi.

Sooviga sõjamuuseumile annetust teha, võib pöörduda oma kodukoha Kaitseliidu maleva või otse sõjamuuseumi peavarahoidja Airi Hermi poole. Kampaania aktiivne periood kestab 17. Veebruarini 2021.

Allikas: Harju Elu, 16.11.2020

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)